• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Debiut zawodniczek i zawodników w ringo!

„Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego”.

Edward John Phelps

W dniu 12 czerwca 2014 roku rozegrane zostały na obiektach Zespołu Szkół Publicznych w Jedliczu powiatowe zawody w ringo. W rywalizacji wzięły udział reprezentacje chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych. W tej imprezie debiutowali podopieczni Pana Józefa Krzysztyńskiego: Paulina Berdel i Julia Krzysztyńska z klasy 6b oraz Filip Cetnarski i Dominik Szatkowski z klasy 5a. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Chłopcy zakończyli zmagania na 2. pozycji. Duet dziewcząt zajął także 2. miejsce. Gratulujemy sukcesów!

Przedstawiamy ostateczną klasyfikację zawodów:

Dziewczęta:
1 m. - SP Jedlicze
1 m. - SP Dobieszyn - PK
2 m. - SP Posada Górna
4 m. - SP Jedlicze 2 - PK

Chłopcy:
1 m. - SP Jedlicze
2 m. - SP Posada Górna
2 m. - SP Jedlicze 2 - PK
3 m. - SP Dobieszyn - PK

Po raz pierwszy dyscyplina ringo została wprowadzona do współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i gimnazjalnych na szczeblu powiatu. Otwarcia zawodów i wręczenia nagród dokonała dyrektor ZSP w Jedliczu Pani Bożena Baran. Zawody były dla uczestników niemałym przeżyciem i dostarczyły wielu emocji.
Ringo jest polską grą sportową polegającą na rzucaniu gumowym kółkiem tak, aby upadło na boisku drużyny przeciwnej. Gra została wymyślona przez znanego szermierza i dziennikarza Włodzimierza Strzyżewskiego w 1959 roku, natomiast jako polski sport o charakterze indywidualnym i zespołowym istnieje od 1973 roku. Celem ringo jest zdobycie 15 punktów.