• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Gimnazjaliści próbowali swych sił w ringo!

„Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach”.

Philip Wylie

W dniu 13 czerwca 2014 roku w Jedliczu przeprowadzono powiatowe zawody w ringo z ramienia Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego. Wśród uczestników znalazły się duety z Jedlicza, Krościenka Wyżnego, Zręcina i Posady Górnej. Naszą szkołę reprezentowali: Kamila Sokołowska i Aleksandra Wiernusz z klasy IIa oraz Krzysztof Hanus i Dominik Kowalski z klasy Ia. Dziewczęta zajęły 3. miejsce, chłopcy także uplasowali się na 3. pozycji. Gratulujemy sukcesów!

Oto klasyfikacja końcowa zawodów:

Dziewczęta:
1 m. - Gimnazjum Jedlicze
2 m. - Gimnazjum Krościenko Wyżne
2 m. - Gimnazjum  Jedlicze 2 - PK
3 m. - Gimnazjum Posada Górna

Chłopcy:
1 m. - Gimnazjum Jedlicze
2 m. - Gimnazjum Krościenko Wyżne
3 m. - Gimnazjum Posada Górna
4 m. - Gimnazjum Zręcin
5 m. - Gimnazjum Zręcin 2 - PK

Zawodniczki i zawodników przygotowywał do turnieju Pan Józef Krzysztyński.