• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Towarzyski turniej w piłce siatkowej w Puławach Górnych

„Mogę zaakceptować porażkę, ale nie mogę zaakceptować braku próby”.

Michael Jordan

W dniu 16 czerwca 2014 roku drużyna chłopców wzięła udział w turnieju piłki siatkowej, który został przeprowadzony na nowo otwartym boisku wielofunkcyjnym w Puławach Górnych. Po okolicznościowych przemówieniach rozpoczęła się rywalizacja sportowa, w której uczestniczyły zespoły siatkarskie z Klimkówki, Rymanowa i Posady Górnej. Zwycięstwo odniosła ekipa z Klimkówki, a nasza drużyna, trenowana przez Pana Józefa Krzysztyńskiego, zajęła 2. miejsce. Budowę obiektu współfinansowano ze środków unijnych. Ma służyć mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Oto wyniki końcowe turnieju, w którym mecze rozgrywano systemem każdy z każdym:
1. Gimnazjum Klimkówka.
2. Gimnazjum Posada Górna.
3. Gimnazjum Rymanów.