• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Z brązowym medalem w konkursie „Baw się z nami”

„Szczęście jest jak motyl: im bardziej go gonisz, tym bardziej ci ucieka, lecz gdy zwrócisz swoją uwagę ku innym rzeczom, przyfrunie i usiądzie łagodnie na twoim ramieniu”.

Henry David Thoreau

W dniu 18 czerwca 2014 roku w Głogowie Małopolskim zorganizowano z ramienia Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego finał konkursu „Baw się z nami”, który kończył całoroczny system rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej, adresowanych do dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych naszego województwa.
Do wielkiego finału zakwalifikowało się 6 drużyn, wyłonionych z zawodów rejonowych. Wśród najlepszych z najlepszych znalazła się reprezentacja z Posady Górnej. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 2-3 SP. Przeprowadzono 7 konkurencji: wyścigi sztafetowe, dodawanie skoków, biegi z zamianą piłek, biegi w workach, rzuty do żywego kosza, biegi z przeplataniem szarfy, strzały na bramkę.
Po 9 latach kolejnych zwycięstw przez zespół z Głogowa Małopolskiego tym razem złote medale zawisły na szyjach zawodników z Przemyśla. Świetnie wypadli nasi reprezentacji, którzy wywalczyli 3. miejsce. Gratulacje!

Oto klasyfikacja końcowa:
1. SP Nr 14 Przemyśl   35,0 pkt
2. SP Głogów Małopolski  33,5 pkt
3. SP Posada Górna   22,5 pkt
4. SP Nr 4 Sanok   22,0 pkt
5. SP Nr 5 Dębica   20,0 pkt
6. SP Nr 1 Nisko   14,0 pkt
W brązowej drużynie znaleźli się: Izabella Rodzinka, Adrianna Rodzinka, Julia Szul, Katarzyna Kluska, Maciej Krukar, Kacper Szczepanik, Emil Ziemba, Marcin Bek i Filip Zięba. Uczniowie odnieśli sukces dzięki pracy swych nauczycieli – Pań: Marii Niemczyk, Alicji Zajdel i Pana Józefa Krzysztyńskiego.