• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Gimnazjum wśród najlepszych szkół pod względem wyników sportowych w województwie!

„Możesz zrobić wszystko, co chcesz, jeśli tylko trzymasz się tego celu wystarczająco długo”.

Helen Keller

W dniu 23 czerwca 2014 roku na stronie Wojewódzkiego Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego opublikowano ranking szkół na podstawie punktów zdobytych przez zawodniczki i zawodników rywalizujących w Gimnazjadach. Naszą szkołę sklasyfikowano na 43. miejscu dzięki wywalczeniu przez uczniów 202 punktów w rywalizacji sportowej. Wynik ten pozwolił na zajęcie 1. miejsca w powiecie krośnieńskim. Niekwestionowanym liderem okazało się Gimnazjum Nr 3 w Dębicy, które zgromadziło 892 punkty. Ogółem sklasyfikowano 466 placówek.
Wyniki sportowe naszych wychowanków były efektem pracy trenerskiej Panów: Grzegorza Argasińskiego, Józefa Krzysztyńskiego i Artura Piotrowskiego. Gratulujemy sukcesu!