• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piłkarki ręczne Szkoły Podstawowej najlepsze w gminie w zawodach koszykówki!

Dnia 8 grudnia 2015 roku w Sieniawie odbyły się gminne zawody w piłce koszykowej dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się 3 zespoły z terenu gminy Rymanów: SP Sieniawa, SP Wróblik Szlachecki, SP Posada Górna. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Czas 4 x 6 minut. Nasze zawodniczki zwyciężyły pewnie w dwóch spotkaniach i uzyskały tym samym awans do zawodów powiatowych. Najlepsze zawodniczki zawodów to: Maria Przybyła, Katarzyna Kluska i Izabella Rodzinka.

Wyniki spotkań:

 • SP Posada Górna – SP Sieniawa 50 - 1
 • SP Posada Górna – SP Wróblik Szlachecki 35 - 1
 • SP Sieniawa – SP Wróblik Szlachecki 10 - 6

Końcowa Klasyfikacja:

 1. SP Posada Górna
 2. SP Sieniawa
 3. SP Wróblik Szlachecki

Skład zwycięskiej drużyny: Maria Przybyła, Maria Różowicz, Kamila Małek, Julia Niemczyk, Julia Szul, Izabella Rodzinka, Adrianna Rodzinka, Katarzyna Kluska, Konstancja Kenar, Karolina Niemczyk. Gratulacje dla całego zespołu!
Na co dzień dziewczęta prowadzi trener Grzegorz Argasiński.