• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Udany początek sezonu dla Juniorek Młodszych KS Handball Posada Górna!

W dniu 12 grudnia 2015 roku w Dynowie zapoczątkowany został sezon 2015/2016 Ligi Wojewódzkiej piłkarek ręcznych w kategorii Juniorka Młodsza. W turnieju wzięły udział 3 zespoły: UKS Pogórze Dynów, SPR JKS Jarosław, UKS HANDBALL Posada Górna. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym 2x20 minut.
Szczypiornistki z Posady Górnej pewnie wygrały oba spotkania i po pierwszej kolejce zajmują pozycję lidera grupy 1! Rewelacyjny występ zanotowała bramkarka Julia Bolanowska! Wyróżniające zawodniczki to: Alicja Staroń, Anita Ziajka, Michalina Śliwka, Aneta Sokołowska, Aleksandra Wiernusz, Frankow Roksana, Justyna Wojciechowska.

Wyniki Spotkań:

 • UKS Pogórze Dynów - SPR JKS Jarosław 17:15 (7:5)
 • UKS HANDBALL Posada Górna - SPR JKS Jarosław 15:12 (9:4)
 • UKS HANDBALL Posada Górna - UKS Pogórze Dynów 23:17 (14:8)

Tabela wyników przedstawia się następująco:

 1. UKS HANDBALL Posada Górna 2  4:0  38:29
 2. UKS Pogórze Dynów 2  2:2 34:38
 3. SPR JKS Jarosław 2  2:2 27:32

Skład drużyny UKS Handball Posada Górna: Aleksandra Wiernusz, Julia Lorenc, Julia Wolińska, Julia Potasiewicz, Aneta Sokołowska, Anita Ziajka, Roksana Frankow, Dominika Szul, Justyna Wojciechowska, Alicja Staroń, Michalina Śliwka, Wiktoria Niemczyk, Julia Bolanowska. Trener Argasiński Grzegorz. Gratulujemy!