• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piłkarki ręczne szkoły podstawowej najlepsze w powiecie krośnieńskim!

W dniu 7 stycznia 2016 roku w Sieniawie odbyły się powiatowe Igrzyska Szkół Podstawowych w piłce ręcznej dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny z terenu całego powiatu: SP Krościenko Wyżne, SP Wojaszówka, SP Lubatowa, SP Posada Górna. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym. Nasze dziewczęta pewnie wygrały całe zawody! Rzuciły przeciwniczkom 73 bramki tracąc zaledwie 3 w całych zawodach! Awansowały tym samym do następnego etapu, czyli zawodów rejonowych!

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • SP Posada Górna - SP Krościenko Wyżne 25 : 1
 • SP Wojaszówka - SP Lubatowa 13 : 8
 • SP Posada Górna - SP Wojaszówka 26 : 1
 • Sp Krościenko Wyżne - SP Lubatowa 6 : 6
 • SP Posada Górna - SP Lubatowa 22 : 1
 • SP Krościenko Wyżne - SP Wojaszówka 2 : 7

Najlepszymi zawodniczkami całego turnieju zostały: Przybyła Maria i Rogula Urszula z SP Posada Górna! Skład zwycięskiej drużyny: Przybyła Maria, Rodzinka Adrianna, Rodzinka Izabella, Kluska Katarzyna, Rogula Urszula, Szul Julia, Szczepanik Julia, Pitrus Sara, Różowicz Maria, Małek Kamila. Dziewczyny na co dzień trenowane są przez Pana Grzegorza Argasińskiego. Gratulacje dla naszych Dziewcząt!