• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piłkarze ręczni szkoły podstawowej najlepsi w powiecie krośnieńskim!

W dniu 8 stycznia 2016 roku w Sieniawie odbyły się powiatowe Igrzyska Szkół Podstawowych w piłce ręcznej chłopców. Do zawodów zgłosiło się sześć drużyn z terenu całego powiatu: SP Krościenko Wyżne, SP Targowiska, SP Lubatowa, SP Posada Górna, SP Szczepańcowa, SP Odrzykoń. Drużyny rywalizowały najpierw w grupach a następnie cztery najlepsze miedzy sobą. Nasi chłopcy wygrali całe zawody i awansowali tym samym do następnego etapu, czyli zawodów rejonowych!

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • SP Posada Górna - SP Targowiska 6 : 4
 • SP Lubatowa - SP Odrzykoń 8 : 5
 • SP Targowiska - SP Szczepańcowa 8 : 2
 • SP Krościenko Wyżne - SP Lubatowa 9 : 4
 • SP Posada Górna - SP Szczepańcowa 12 : 2
 • SP Krościenko Wyżne - SP Odrzykoń 8 : 8
 • SP Posada Górna - SP Lubatowa 8 : 7
 • SP Krościenko Wyżne - SP Targowiska 2 : 11
 • SP Posada Górna - SP Targowiska 12 : 6

Chłopcy na co dzień trenowani są przez Pana Józefa Krzysztyńskiego. Gratulacje dla naszych chłopców!