• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piłkarki ręczne gimnazjum najlepsze w gminie!

W dniu 12 stycznia 2016 roku w Sieniawie odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Do zawodów zgłosiło się cztery drużyny z terenu całej gminy: Gimnazjum Sieniawa, Gimnazjum Wróblik Szlachecki, Gimnazjum Posada Górna, Gimnazjum Królik Polski. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym w czasie 2x10 minut. Nasze szczypiornistki pewnie zwyciężyły we wszystkich spotkaniach i awansowały tym samym do następnego etapu, czyli zawodów rejonowych!

 Wyniki poszczególnych spotkań:

 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Sieniawa 24 : 3
 • Gimnazjum Wróblik Szlachecki - Gimnazjum Królik Polski 7 : 0
 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Wróblik Szlachecki 19 : 2
 • Gimnazjum Sieniawa - Gimnazjum Królik Polski 9 : 5
 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Królik Polski 25 : 3
 • Gimnazjum Wróblik Szlachecki - Gimnazjum Sieniawa 13 : 2

Klasyfikacja końcowa:

 1. Gimnazjum Posada Górna
 2. Gimnazjum Wróblik Szlachecki
 3. Gimnazjum Sieniawa
 4. Gimnazjum Królik Polski

Skład zwycięskiej drużyny: Ziajka Anita, Sokołowska Aneta, Potasiewicz Julia, Wolińska Julia, Dworzańska Natalia, Franków Roksana, Szul Dominika, Śliwka Michalina, Staroń Alicja, Hanus Milena, Niemczyk Wiktoria, Szul Kornelia, Staroń Oliwia, Zięba Nikola, Bolanowska Julia. Najlepszą zawodniczką zawodów została Hanus Milena! Dziewczęta na co dzień trenowane są przez Panów: Grzegorza Argasińskiego i Artura Piotrowskiego. Gratulacje dla naszych dziewcząt!