• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piłkarki ręczne Gimnazjum najlepsze w powiecie krośnieńskim!

W dniu 21 stycznia 2016 roku w Sieniawie odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Do zawodów zgłosiło się siedem drużyn z terenu całego powiatu: Gimnazjum w Krościenku Wyżnym, Gimnazjum w Przybówce, Gimnazjum w Korczynie, Gimnazjum w Lubatowej, Gimnazjum w Targowiskach, Gimnazjum w Świerzowej Polskiej, Gimnazjum w Posadzie Górnej. W wyniku losowania drużyny podzielono na dwie grupy w których rozgrywały mecze każdy z każdym. Następnie dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup grały systemem pierwsza z grupy A z drugą z grupy B, druga z grupy A z pierwszą z grupy B. Nasze dziewczęta pewnie wygrały wszystkie mecze grupowe. Także w półfinale i finale zdecydowanie pokonały swoje rówieśniczki z Targowisk i Przybówki wygrywając całe zawody! Awansowały tym samym do następnego etapu, czyli zawodów rejonowych!

 

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • Gimnazjum Krościenko Wyżne - Gimnazjum Przybówka 3:8
 • Gimnazjum Korczyna - Gimnazjum Posada Górna 0:6 (w.o)
 • Gimnazjum Krościenko Wyżne - Gimnazjum Posada Górna 0:20
 • Gimnazjum Przybówka - Gimnazjum Korczyna 13:3
 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Przybówka 24:2
 • Gimnazjum Krościenko Wyżne - Gimnazjum Korczyna 3:3
 • Gimnazjum Lubatowa - Gimnazjum Targowiska 8:7
 • Gimnazjum Lubatowa - Gimnazjum Świerzowa Polska 7:5
 • Gimnazjum Targowiska - Gimnazjum Świerzowa Polska 7:5

Półfinały:

 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Targowiska 24:6
 • Gimnazjum Lubatowa - Gimnazjum Przybówka 4:12

Finał:

 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Przybówka 18:5

Skład zwycięskiej drużyny: Ziajka Anita, Sokołowska Aneta, Wolińska Julia, Dworzańska Natalia, Franków Roksana, Szul Dominika, Śliwka Michalina, Staroń Alicja, Hanus Milena, Niemczyk Wiktoria, Szul Kornelia, Staroń Oliwia, Zięba Nikola, Bolanowska Julia. Dziewczęta na co dzień trenowane są przez Panów Grzegorza Argasińskiego i Artura Piotrowskiego. Gratulacje dla naszych dziewcząt!