• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piłkarki ręczne gimnazjum wśród 12 najlepszych zespołów w województwie!

W dniu 8 stycznia 2016 roku w Krośnie odbyły się rejonowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Do zawodów zakwalifikowało się cztery najlepsze drużyny z eliminacji powiatowych całego rejonu: Gimnazjum w Wiśniowej, Gimnazjum w Skołyszynie, Gimnazjum Nr.5 w Krośnie, Gimnazjum w Posadzie Górnej. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym w czasie 2x10 minut. Nasze szczypiornistki pewnie zwyciężyły we wszystkich spotkaniach i awansowały tym samym do następnego etapu, czyli półfinałów wojewódzkich! Już teraz ich sukces można porównać z laureatami konkursów przedmiotowych!

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • Gimnazjum Nr 5 Krosno - Gimnazjum Wiśniowa 5:9
 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Skołyszyn 15:5
 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Wiśniowa 16:4
 • Gimnazjum Nr 5 Krosno - Gimnazjum Skołyszyn 10:8
 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Nr 5 Krosno 19:8
 • Gimnazjum Wiśniowa - Gimnazjum Skołyszyn 10:9

Klasyfikacja końcowa:

 1. Gimnazjum Posada Górna
 2. Gimnazjum Wiśniowa
 3. Gimnazjum Nr 5 Krosno
 4. Gimnazjum Skołyszyn

Skład zwycięskiej drużyny: Ziajka Anita, Sokołowska Aneta, Potasiewicz Julia, Wolińska Julia, Dworzańska Natalia, Franków Roksana, Szul Dominika, Śliwka Michalina, Staroń Alicja, Niemczyk Wiktoria, Szul Kornelia, Staroń Oliwia, Zięba Nikola, Bolanowska Julia, Smerecka Paulina, Szajna Aleksandra. Najlepszą zawodniczką zawodów została Staroń Oliwia! Dziewczęta na co dzień trenowane są przez Panów: Grzegorza Argasińskiego i Artura Piotrowskiego. Gratulacje dla naszych dziewcząt!