• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nasze piłkarki ręczne Gimnazjum, wśród najlepszych 4 zespołów województwa podkarpackiego!

W dniu 18 marca 2016 roku w Głowience odbył się Półfinał Wojewódzki Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się 4 najlepsze zespoły wyłonione z eliminacji rejonowych: Gimnazjum w Posadzie Górnej, Gimnazjum w Besku, Gimnzjum w Olszanicy, Gimnazjum w Wiśniowej. Nasze szczypiornistki odniosły we wszystkich spotkaniach pewne zwycięstwa uzyskując tym samym awans do Finału Wojewódzkiego. Najlepszymi zawodniczkami turnieju zostały Staroń Alicja i Sokołowska Aneta.
Skład zwycięskiej drużyny: Bolanowska Julia, Dworzańska Natalia, Franków Roksana, Hanus Milena, Niemczyk Wiktoria, Potasiewicz Julia, Sokołowska Aneta, Staroń Alicja, Staroń Oliwia, Szul Kornelia, Śliwka Michalina, Wolińska Julia, Ziajka Anita, Zięba Nikola.

 

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • Gimnazjum Wiśniowa – Gimnazjum Besko 8 - 14
 • Gimnazjum Olszanica – Gimnazjum Posada Górna 9 - 31
 • Gimnazjum Wiśniowa – Gimnazjum Olszanica 5 - 12
 • Gimnazjum Besko – Gimnazjum Posada Górna 13 - 18
 • Gimnazjum Besko – Gimnazjum Olszanica 11 - 5
 • Gimnazjum Posada Górna – Gimnazjum Wiśniowa 16 - 4

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. Gimnazjum Posada Górna
 2. Gimnazjum Besko
 3. Gimnazjum Olszanica
 4. Gimnazjum Wiśniowa

Dziewczyny na co dzień trenowane są przez Trenera Grzegorza Argasińskiego i Pana Artura Piotrowskiego. Gratulacje dla naszych Dziewcząt!