• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Juniorki Młodsze KS HANDBALL POSADA GÓRNA awansowały do Mistrzostw Polski!

W dniu 19 marca 2016 roku w Cmolasie został rozegrany finałowy turniej ligi wojewódzkiej piłkarek ręcznych kategorii juniorka młodsza, w którym spotkały się 4 najlepsze zespoły sezonu zasadniczego - Olszynka Dzikowiec, UKS Pogórze Dynów, UKS Handball Posada Górna, UKS Victoria Przecław. Mecze rozgrywane były w czasie 2x20 minut. Bardzo dobrze spisały się w nim szczypiornistki KS Handball Posada Górna, które pokonały w meczu półfinałowym drużynę Victorii Przecław. Dzięki tej wygranej drużyna piłkarek ręcznych z Posady Górnej zapewniła sobie awans do Mistrzostw Polski, w których będzie reprezentowała województwo podkarpackie. W meczu finałowym trener z Posady dał pograć zmienniczkom. Ostatecznie zespół z Dzikowca mający w swych szeregach reprezentantkę Polski zwyciężył. Należy pamiętać, że dzień wcześniej dziewczęta rozegrały wojewódzki turniej półfinałowy rozgrywek szkolnych, który to wygrały i niestety zmęczenie dało znać o sobie. Ostatecznie szczypiornistki z Posady Górnej zajęły 2. miejsce w lidze wojewódzkiej sezonu 2015/2016.
Skład drużyny: Anna Stapińska, Roksana Franków, Ziajka Anita, Sokołowska Aneta, Julia Potasiewicz, Natalia Dworzańska, Wolińska Julia, Berdel Eliza, Staroń Alicja, Hanus Milena, Śliwka Michalina, Wojciechowska Justyna, Szul Dominika. Trener: Argasiński Grzegorz.

 

Wyniki sobotnich spotkań:

 • Półfinał 1: Olszynka Dzikowiec – UKS Pogórze Dynów 22 - 12
 • Półfinał 2: UKS Handball Posada Górna – UKS Victoria Przecław 21 – 12
 • Mecz o 3. miejsce : UKS Pogórze Dynów - UKS Victoria Przecław 20 - 11
 • Finał: UKS Handball Posada Górna - Olszynka Dzikowiec 8 - 23

Ostateczna tabela ligi wojewódzkiej juniorki młodszej w sezonie 2015/2016:

 1. Olszynka Dzikowiec
 2. UKS Handball Posada Górna
 3. UKS Pogórze Dynów
 4. UKS Victoria Przecław
 5. SPR JKS Jarosław
 6. UKS Gryf Radomyśl Wielki

Wszystkie informacje na temat drużyny i rozgrywek pod adresem: http://www.kshandballposadagorna.pl/