• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Drużyna Młodziczek Młodszych UKS Handball Posada Górna 4 zespołem Ogólnopolskiego Memoriału Romana Nowosada w Piłce Ręcznej!

Dnia 20 marca 2016 roku w Olkuszu został zorganizowany 5 Ogólnopolski Memoriał Romana Nowosada. Co roku w turnieju biorą udział czołowe zespoły krajowe. Do turnieju zakwalifikowane zostały drużyny z Kielc, Łodzi, Nowego Sącza, Olkusza i Posady Górnej. Dziewczęta podzielone zostały w wyniku losowania na 2 grupy, w których zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym. Bardzo dobrze spisały się szczypiornistki z Posady, które po fazie grupowej awansowały do półfinału (remisując z drużyną Łodzi). W półfinale rywalizowały z Koroną Hanballem Kielce (ścisła czołówka Polski!), z którym odniosły porażkę. W meczu o 3. miejsce uległy ekipie z Nowego Sącza (seniorski zespół startuje w ekstra lidze). Ostatecznie zespół UKS Handball zajął 4. miejsce w prestiżowym turnieju piłki ręcznej.

Na uwagę zasługuje fakt , iż był to pierwszy turniej zespołu z Posady. Dziewczęta na co dzień trenują w niewymiarowej hali! Najlepszą zawodniczką drużyny została Maria Przybyła, która również została wiceliderką najlepszych strzelców turnieju -18 bramek! Dwie zawodniczki z Posady: Przybyła Maria i Rogula Urszula są w kręgu zainteresowań trenerów z czołowych klubów w tej kategorii wiekowej!

Końcowa Klasyfikacja Turnieju:

 1. Korona Handball Kielce
 2. SPR I Olkusz
 3. UKS Dwójka Nowy Sącz
 4. UKS Handball Posada Górna
 5. CHKS Łódz
 6. SPR II Olkusz

Skład drużyny UKS Handball Posada Górna: Przybyła Maria - kapitan, Rogula Urszula, Pitrus Sara, Szul Julia, Kluska Katarzyna, Rodzinka Adrianna, Rodzinka Izabella,Osękowska Kinga, Kenar Konstancja, Samborska Nikolina, Różowicz Zuzanna, Różowicz Maria, Małek Kamila, Niemczyk Julia. Trener - Argasiński Grzegorz.