• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zespół młodziczek KS Handball Posada Górna wykonał plan minimum!

W dniu 29 marca 2016 roku w Cmolasie po przerwie świątecznej rozegrana została kolejna runda Ligi Wojewódzkiej piłkarek ręcznych w kategorii młodziczka. W turnieju wzięły udział 3 zespoły: UKS Olszynka Dzikowiec, SPR JKS JAROSŁAW, UKS HANDBALL POSADA GÓRNA. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym 2x20 minut.  Szczypiornistki z Posady Górnej w pierwszym meczu przegrały po walce z drużyną Dzikowca 17-11, natomiast w drugim spotkaniu pokonały drużynę JKS Jarosław 12-11. Rewelacyjny występ zanotowała Alicja Staroń najlepsza zawodniczka turnieju (kadra województwa)! Należy zaznaczyć, że drużyna z Posady wystąpiła w turnieju tylko w 11 osobowym składzie (choroby zawodniczek)!
Skład drużyny UKS Handball Posada Górna: Staroń Alicja - kapitan, Śliwka Michalina, Niemczyk Wiktoria, Bolanowska Julia, Zięba Nikola, Staroń Oliwia, Hanus Milena, Szul Kornelia, Smerecka Paulina. Trener Argasiński Grzegorz.
Wszystkie informacje na temat drużyny pod adresem: www.kshandballposadagorna.pl