• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wspaniały występ drużyny Młodziczek Młodszych KS Handball Posada Górna – 6. miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Lajkonik Cup 2016!

Od piątku, 1 kwietnia przez cały weekend w Krakowie miało miejsce wydarzenie, które od lat jest nie lada gratką dla wszystkich smakoszy szczypiorniaka. Do Miasta Królów Polskich zjechało się około 1300 piłkarzy i piłkarek ręcznych nie tylko z Polski, ale i z zagranicy, aby wspólnie rywalizować o prestiżowy Puchar Lajkonika 2016. Zawody rozgrywane rok rocznie od roku 1981 zyskały ogólnopolską sławę i cieszą się uznaniem również poza granicami kraju. W tegorocznej, 36 edycji do Krakowa zawitały drużyny m.in. ze Szwecji, Ukrainy, Litwy, Czech, Hiszpanii, Łotwy, oraz najdalszych zakątków naszego kraju, w sumie 80 zespołów. Lajkonik Cup to nie tylko sportowe emocje. To niesamowite przeżycie dla młodych adeptów piłki ręcznej, którzy poznali jedno z najwspanialszych miast w Polsce. Zawodnicy w piątek wzięli udział w pięknym wydarzeniu, jakim jest uroczysta gala otwierająca turniej. Wystąpili w niej profesjonalni artyści, a na trybunach zasiadło spore grono znanych osobistości.

W tym roku turniej został rozegrany na ośmiu nowoczesnych halach sportowych. Mecze finałowe odbyły się w hali organizatora – SKS Kusego Kraków. Mecze rozgrywane były 2x15 minut. System grupowy a następnie półfinały i finały. Przedsięwzięcie wspierał finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Gmina Miejska Kraków, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Honorowy Patronat Turniejem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Jacek Krupa oraz Prezydenta Miasta Krakowa Pan Jacek Majchrowski.
W turnieju wystartowała najmłodsza drużyna piłkarek ręcznych KS Handball Posada Górna Młodziczka Młodsza (5,6 klasa szkoły podstawowej), która odniosła ogromny sukces zajmując ostatecznie 6. miejsce. W pierwszym dniu turnieju zespół z Posady Górnej niespodziewanie pokonał 2 znacznie wyżej notowane zespoły: EUCO UKS *9* 2 Legnica 18 - 13 oraz gospodynie turnieju drużynę SKS *Kusy* 1 Kraków 15 - 14 (jeden z najbardziej zaciętych meczy w turnieju). W sobotę szczypiornistki z Posady pokonane zostały przez 2 czołowe zespoły w kraju tj. UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno 19 - 7 i w meczu o wejście do najlepszej 4 turnieju KMKS Kraśnik 21 - 6. Na koniec dnia dziewczęta z Posady w meczu o wejście do najlepszej 6 turnieju pokonały zespół KS Cracovia 1906 21 - 8 ! Ostatniego dnia turnieju w walce o 5 miejsce uległy SPR Sośnica Gliwice 12 - 7.
Najlepsze zawodniczki zespołu to: Przybyła Maria i Rogula Urszula. Rewelacyjny występ zanotowała bramkarka Rodzinka Izabella. Pamiętać należy, że inne zespoły tworzyły zawodniczki klas 6, natomiast zespół z Posady to w większości dziewczęta klas 5. Ostatecznie drużyna zajęła 6 miejsce w prestiżowym Turnieju Lajkonika 2016 co jest ogromnym sukcesem dziewcząt z tak małej miejscowości! Mistrzem w tej kategorii został zespół wielokrotnych mistrzyń Polski MTS Kwidzyn.
Skład drużyny KS Handball Posada Górna: Przybyła Maria - kapitan zespołu, Rogula Urszula, Samborska Nikolina, Pitrus Sara, Różowicz Maria, Szul Julia, Rodzinka Adrianna, Rodzinka Izabella, Różowicz Zuzanna, Penar Katarzyna, Kluska Katarzyna, Kenar Konstancja, Osękowska Kinga, Małek Kamila, Niemczyk Julia. Trener: Argasiński Grzegorz. Kierownik Zespołu: Penar Wojciech. Opiekun: Rogula Dorota.