• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rejonowe igrzyska młodzieży szkolnej

W dniu 28 kwietnia 2016 roku w Krośnie odbyły się rejonowe igrzyska młodzieży szkolnej w piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięły udział cztery drużyny: SP nr 7 Krosno, SP nr 2 Jasło, SP Frysztak i SP Posada Górna. Nasi chłopcy w całym turnieju wygrali jeden mecz z Frysztakiem a przegrali pozostałe z Krosnem i Jasłem i tym samym uplasowali się na 3. miejscu.

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • Posada Górna – Krosno 5:14
 • Posada Górna – Jasło 4:7
 • Posada Górna – Frysztak 8:4

Kolejność końcowa:

 1. SP 2 Jasło
 2. SP 7 Krosno
 3. SP Posada Górna
 4. SP Frysztak