• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej najlepsza w gminie!

W dniu 28 kwietnia 2016 roku w Rymanowie odbyły się gminne zawody piłki nożnej dziewcząt szkół podstawowych. Do zawodów zgłosiło się 5 zespołów: SP Królik Polski, SP Rymanów, SP Wróblik, SP Klimkówka, SP Posada Górna. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym 2x10 minut. Drużyna naszych dziewcząt zwyciężyła we wszystkich 4 spotkaniach i pewnie wygrała całe zawody, uzyskując awans do zawodów powiatowych.

 

Wyniki spotkań:

 • SP Posada Górna - SP Królik Polski 7 – 0
 • SP Rymanów - SP Wróblik 0 – 1
 • SP Posada Górna - SP Klimkówka 2 – 1
 • SP Wróblik - SP Rymanów 1 – 2
 • SP Wróblik - SP Klimkówka 0 – 3
 • SP Posada Górna - SP Rymanów 5 – 0
 • SP Królik Polski - SP Wróblik 1 – 1
 • SP Rymanów - SP Klimkówka 0 – 4
 • SP Posada Górna - SP Wróblik 1 – 0
 • SP Królik Polski - SP Klimkówka 0 – 6

Skład zwycięskiej drużyny: Przybyła Maria, Szul Julia, Wiernasz Amelia, Niemczyk Julia, Rodzinka Izabella, Rodzinka Adrianna, Małek Kamila, Rogula Urszula, Materniak Barbara. Do zawodów zespół przygotował Pan Argasiński Grzegorz. Brawa dla Zespołu!