• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piłkarki ręczne szkoły podstawowej najlepsze w rejonach!

W dniu 5 maja 2016 roku w Strzyżowie odbyły się rejonowe zawody piłki ręcznej dziewcząt szkół podstawowych. Do zawodów zgłosiło się 4 najlepsze zespoły wyłonione z zawodów powiatowych - SP 1 Jasło, SP 7 Krosno, SP Strzyżów, SP Posada Górna. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym 2x10 minut. Drużyna naszych dziewcząt pewnie zwyciężyła we wszystkich spotkaniach wygrywając tym samym całe zawody i awansowała do półfinałów województwa podkarpackiego (12 najlepszych zespołów województwa). Najlepszą zawodniczką turnieju została bramkarka Posady Górnej Rodzinka Izabella! Bardzo dobry występ zanotowały Przybyła Maria i Rogula Urszula.

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • SP 1 Jasło - SP 7 Krosno 4 – 4
 • SP Strzyżów - SP Posada Górna 2 – 12
 • SP 1 Jasło - SP Posada Górna 0 – 23
 • SP Strzyżów - SP 7 Krosno 3 – 2
 • SP 1 Jasło - SP Strzyżów 4 – 4
 • SP 7 Krosno - SP Posada Górna 1 – 12

Klasyfikacja końcowa:

 1. SP Posada Górna
 2. SP Strzyżów
 3. SP 1 Jasło
 4. SP 7 Krosno

Skład drużyny SP Posada Górna: Przybyła Maria - kapitan, Rogula Urszula, Pitrus Sara, Różowicz Maria, Niemczyk Julia, Rodzinka Adrianna, Rodzinka Izabella, Szul Julia, Małek Kamila, Kluska Katarzyna, Kenar Konstancja. Dziewczęta na co dzień trenuje Pan Argasiński Grzegorz. Brawa dla dziewcząt!