• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dziewczęta Szkoły Podstawowej najlepsze w Gminie w 4 boju lekkoatletycznym!

W dniu 11 maja 2016 roku na stadionie w Rymanowie odbyły się zawody gminne 4 boju lekkoatletycznego. Do zawodów zgłosiło się 5 zespołów z terenu całej gminy (3 drużyny dziewcząt - SP Rymanów, SP Milcza, SP Posada Górna i 2 chłopców - SP Rymanów, SP Posada Górna). Zespoły rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 600 metrów dziewczęta i bieg na 1000 metrów chłopcy. Nasze dziewczęta wygrały zdecydowanie wszystkie konkurencje i zwyciężyły w całych zawodach, natomiast chłopcy zajęli 2. miejsce. Dziewczęta awansowały do zawodów powiatowych.

Wyniki zawodów:

Dziewczęta:

 1. Posada Górna - 990 punktów
 2. Rymanów - 461 punktów
 3. Milcza - 460 punktów

Skład drużyny: Przybyła Maria, Rogula Urszula, Rodzinka Adrianna, Rodzinka Izabella, Kluska Katarzyna, Szul Julia. Trener: Argasiński Grzegorz

Chłopcy:

 1. Rymanów - 561 punktów
 2. Posada Górna - 398 punktów

Skład drużyny: Wołczański Rafał, Szałajko Radosław, Hanus Kamil, Cisek Filip, Zięba Emil, Szczepanik Kacper. Trener: Krzysztyński Józef

Brawa dla naszych zespołów!