• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki gimnazjum brązowymi medalistkami finałów wojewódzkich!

Dnia 12 maja 2016 roku odbył się w Dynowie finał gimnazjady dziewcząt w piłce ręcznej.W zawodach wystartowały 4 najlepsze drużyny województwa Podkarpackiego w 2015/2016 roku szkolnym (Gimnazjum Dynów, Gimnazjum Przecław, Gimnazjum Dzikowiec, Gimnazjum Posada Górna). Dodać należy, iż wszystkie zespoły rywalizują na co dzień w lidze wojewódzkiej. Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym 2x12 minut (mecze ligowe 2x30 minut). Wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane, o czym świadczą wyniki. Nasze dziewczęta pechowo w pierwszy meczu przegrały różnicą jednej bramki z drużyną z Dynowa (w rozgrywkach ligowych dwa razy wysoko nasze dziewczęta zwyciężyły Dynów), drugi mecz z drużyną Przecławia zakończył się zwycięstwem naszych dziewcząt, natomiast 3 decydujący o złotym medalu mecz nieznacznie przegrany różnicą 2 bramek z drużyną Dzikowca mającą w swoim składzie reprezentantkę Polski. Ostatecznie dziewczęta zakończyły cały turniej na 3. miejscu i zdobyły historyczne brązowe medale (pierwszy raz w historii szkoły i gminy medal gimnazjum w piłce ręcznej!).

Wyniki spotkań:

 • Gimnazjum Dynów - Gimnazjum Posada Górna 13:12
 • Gimnazjum Dzikowiec - Gimnazjum Przecław 13:9
 • Gimnazjum Dzikowiec - Gimnazjum Dynów 15:13
 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Przecław 17:15
 • Gimnazjum Przecław - Gimnazjum Dynów 16:13
 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Dzikowiec 8:10

Klasyfikacja końcowa:

 1. Gimnazjum Dzikowiec
 2. Gimnazjum Dynów
 3. Gimnazjum Posada Górna
 4. Gimnazjum Przecław

Skład drużyny: Ziajka Anita, Sokołowska Aneta, Dworzańska Natalia, Franków Roksana, Berdel Eliza, Szul Dominika, Staroń Alicja, Śliwka Michalina, Hanus Milena, Niemczyk Wiktoria, Szul Kornelia, Staroń Oliwia, Bolanowska Julia, Zięba Nikola. Do zawodów uczennice przygotował trener Argasiński Grzegorz i Piotrowski Artur. Brawa dla dziewcząt!