• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

1. miejsce trzecioklasistów w Gminnym Konkursie Sportowym „Baw się z nami”

W dniu 18 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Sportowy „Baw się z nami” dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. W turnieju rywalizowały ze sobą drużyny z 4 szkół podstawowych: Klimkówki, Królika Polskiego, Sieniawy i Posady Górnej. Zawody zostały przeprowadzone w 7 konkurencjach: sztafeta, dodawanie skoków, zmiana piłek, bieg w workach, rzuty do żywego kosza, bieg z szarfami oraz strzały na bramkę. Zdecydowane zwycięstwo odniósł zespół trzecioklasistów z naszej szkoły w składzie: Judyta Bolanowska, Kornelia Potasiewicz, Diana Kolanko, Natalia Wołczańska, Weronika Leś, Patryk Krukar, Kacper Michnowicz, Szymon Anczakowski, Mikołaj Kuzak i Przemysław Małek. Nasza drużyna uzyskała awans do zawodów powiatowych, który odbędzie się 31 maja w Krościenku Wyżnym. Podsumowania turnieju i uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonał dyrektor szkoły - Pan Piotr Cisek. Duże brawa dla naszych zwycięzców. Organizatorami konkursu byli: Pani Urszula Koźma i Pan Artur Piotrowski.