• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nasze piłkarki ręczne szkoły podstawowej wśród najlepszych 4 zespołów województwa podkarpackiego!

W dniu 20 maja 2016 roku w Besku odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się 4 najlepsze zespoły wyłonione z eliminacji rejonowych: SP Posada Górna, SP Besko, SP Strzyżów, SP Brzozów. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym z zaliczeniem bezpośrednich spotkań rejonowych. Czas gry 2x10 minut. Nasze szczypiornistki zwyciężyły w zawodach uzyskując tym samym awans do Finału Wojewódzkiego (4 najlepsze zespoły roku szkolnego 2015/2016). Najlepszymi zawodniczkami turnieju zostały Przybyła Maria, Rogula Urszula. Rewelacyjny występ zaliczyła bramkarka Rodzinka Izabella.
Skład zwycięskiej drużyny: Przybyła Maria - kapitan, Rogula Urszula, Szul Julia, Adrianna Rodzinka, Izabella Rodzinka, Różowicz Maria, Pitrus Sara, Kluska Katarzyna, Niemczyk Julia, Kenar Konstancja, Mazurek Emilia.

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • SP Besko - SP Strzyżów 11:0
 • SP Posada Górna - SP Brzozów 14:2
 • SP Besko - SP Posada Górna 6:6
 • SP Strzyżów - SP Brzozów 6:7
 • SP Besko - SP Brzozów 10:5
 • SP Posada Górna - SP Strzyżów 12:2

Klasyfikacja końcowa:

 1. SP Posada Górna
 2. SP Besko
 3. SP Brzozów
 4. SP Strzyżów

Drużyna na co dzień trenowana jest przez trenera Grzegorza Argasińskiego. Gratulacje dla naszych Dziewcząt!