• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Gminne zawody w 3-boju lekkoatletycznym

W dniu 20 maja 2016 roku na stadionie w Rymanowie odbyły się gminne zawody w 3-boju lekkoatletycznym. W zawodach wystartowało 8 drużyn z Gminy Rymanów. Zespoły rywalizowały w trzech konkurencjach: skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 60 m. W kategorii chłopców wygrał zespół z Rymanowa wyprzedzając Posadę Górną, Milczę i Wróblik Szlachecki. W rywalizacji dziewcząt wygrała drużyna z Posady Górnej, która wyprzedziła Milczę, Rymanów i Wróblik Szlachecki. Dziewczyny z Posady Górnej uzyskały awans do zawodów powiatowych.
Skład drużyny chłopców: Telega Jan, Krasowski Karol, Anczakowski Szymon, Kopecki Ernest, Zubek Dawid, Bek Marcin, Smerecki Miłosz, Hanus Damian, Korobczenko Aleksander, Małek Przemysław, Kuzak Mikołaj, Zięba Filip, Rygiel Artur, Krukar Patryk.
Skład drużyny dziewcząt: Aleksandra Graboń, Weronika Hanus, Milena Szałajko, Emilia Węglowska, Izabela Siręga, Angelika Gacek, Barbara Materniak, Kornelia Potasiewicz, Diana Kolanko, Amelia Wiernasz.