• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zwycięstwo trzecioklasistów szkoły podstawowej w Powiatowym Konkursie Sportowym „Baw się z nami”

W dniu 31 maja 2016 roku na stadionie w Krościenku Wyżnym odbył się Powiatowy Turniej Sportowy „Baw się z nami”. W 7 konkurencjach walczyły ze sobą 3 drużyny z powiatu krośnieńskiego - zwycięzcy eliminacji gminnych. Zdecydowaną wygraną odnieśli trzecioklasiści z naszej szkoły w składzie: Judyta Bolanowska, Diana Kolanko, Kornelia Potasiewicz, Natalia Wołczańska, Weronika Leś, Kacper Michnowicz, Patryk Krukar, Mikołaj Kuzak, Szymon Anczakowski oraz Przemysław Małek. Niezwykle zgrany i ambitny zespół z dużą przewagą pokonał swoich rywali. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli 1. miejsce, puchar i nominacje do udziału w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 7 czerwca w Strzyżowie.

 Wyniki turnieju:

 1. miejsce -SP Posada Górna - 20 pkt.
 2. miejsce - SP Krościenko Wyżne - 14,5 pkt.
 3. miejsce - SP Jedlicze - 7.5 pkt.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w następnym etapie. Uczniów do zawodów przygotowali: Pani Urszula Koźma i Pan Artur Piotrowski.