• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki Szkoły Podstawowej najlepszym zespołem województwa podkarpackiego!

Dnia 6 czerwca 2016 roku w Głowience został rozegrany Finał Wojewódzki Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział 4 najlepsze drużyny województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2015/2016: SP 6 Przemyśl, SP 1 Pruchnik, SP Przecław i SP Posada Górna. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Czas gry 2 x 10 minut. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie i trzymały do samego końca w napięciu. Drużyna naszych dziewcząt pewnie wygrała całe zawody i została Mistrzem województwa podkarpackiego (pierwszy raz w historii szkoły, gminy i powiatu). Najlepszą zawodniczką całego turnieju została nasza bramkarka Izabella Rodzinka. Dziewczęta będą reprezentowały nasze województwo w mistrzostwach Polski.

Wyniki finałów:

 • SP Przecław - SP 1 Pruchnik 2:9
 • SP 6 Przemyśl - SP Posada Górna 2:12
 • SP 1 Pruchnik - SP Posada Górna 7:11
 • SP Przecław - SP 6 Przemyśl 6:7
 • SP 6 Przemyśl - SP 1 Pruchnik 4:8
 • SP Posada Górna - SP Przecław 6:6

Klasyfikacja końcowa:

 1. SP Posada Górna 5 pkt
 2. SP 1 Pruchnik 4 pkt
 3. SP 6 Przemyśl 2 pkt
 4. SP Przecław 1 pkt

Złote Medalistki: Przybyła Maria - kapitan, Rogula Urszula, Szul Julia, Adrianna Rodzinka, Izabella Rodzinka, Różowicz Maria, Pitrus Sara, Kluska Katarzyna, Niemczyk Julia, Kenar Konstancja,Małek Kamila, Mazurek Emilia. Drużyna na co dzień trenowana jest przez trenera Grzegorza Argasińskiego. Gratulacje dla naszych Dziewcząt!