• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

2. miejsce trzecioklasistów w Rejonowym Konkursie Sportowym „Baw się z nami”

W dniu 7 czerwca 2016 roku na stadionie w Strzyżowie odbył się Rejonowy Konkurs Sportowy „Baw się z nami”. W turnieju uczestniczyły 4 najlepsze drużyny - zwycięzcy eliminacji powiatowych: SP nr 14 Krosno, SP Osobnica, SP Posada Górna i SP Wiśniowa. Zespoły walczyły ze sobą w 7 konkurencjach: sztafeta, dodawanie skoków, zmiana piłek, bieg w workach, rzuty do żywego kosza, bieg z szarfami oraz strzały na bramkę. Nasza drużyna w składzie. Judyta Bolanowska, Kornelia Potasiewicz, Diana Kolanko, Natalia Wołczańska, Weronika Leś, Patryk Krukar, Kacper Michnowicz, Szymon Anczakowski, Mikołaj Kuzak i Przemysław Małek mimo ambitnej walki, wielkiego zaangażowania i wysokiej sprawności fizycznej pechowo przegrała ze zwycięzcą turnieju - SP z Wiśniowej - niespotykaną w historii rozgrywek różnicą 0,5 pkt i zdobyła 2 miejsce w rejonie. Gratulujemy wspaniałym trzecioklasistom.

 

Wyniki turnieju:

 1. SP Wiśniowa - 22 pkt
 2. SP Posada - 21,5 pkt
 3. SP nr 14 Krosno - 19 pkt
 4. SP Osobnica - 7,5 pkt

Uczniów do zawodów przygotowali: Urszula Koźma i Artur Piotrowski.