• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nasze Mistrzynie 5 drużyną Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych!

W dniach 9-12 czerwca 2016 roku w Głuchołazach (woj. opolskie) został zorganizowany Finał Mistrzostw Polski w piłce ręcznej Szkół Podstawowych. Województwo Podkarpackie reprezentowały mistrzynie (złote medalistki) zawodniczki Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej. W zawodach wystartowało 24 zespoły chłopców i dziewcząt - mistrzów lub wicemistrzów każdego województwa. Mecze rozgrywane były 2 x 15 minut. Fantastycznie spisały się nasze szczypiornistki, które zajęły historyczne 5. miejsce! (pierwszy raz w historii Podkarpacia drużyn dziewcząt tak wysokie miejsce, dotychczas była to 7 lokata).
Pierwsza faza turnieju to mecze w grupach, w których to nasza drużyna zanotowała 2 zwycięstwa grając fantastycznie w obronie (z Rogowem 18-3 i Obornikami Śląskimi 15-2) i jedną porażkę (z Płockiem 20-18, na 2 minuty do końca był remis!). W meczu, który decydował bezpośrednio o awansie do najlepszej czwórki turnieju drużyna przegrała z Tczewem 17-9.

Kolejny mecz z drużyną Stadnickiej Woli (mistrz województwa świętokrzyskiego) przesądził o awansie do 6 mistrzostw. I tym razem nasza drużyna po niesamowicie zaciętym meczu zwyciężyła 11-10 mimo, że 7 minut do końca przegrywała 10-6. Bramkę na wagę awansu na 10 sekund przed końcem meczu zdobyła Maria Przybyła. Ostatnie spotkanie mistrzostw decydowało, która z drużyn zajmie 5 miejsce w Polsce. Nasze dziewczęta zmierzyły się z Kraśnikiem (wicemistrz województwa Lubelskiego). Również ten mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund, ostatecznie zakończył się naszą wygraną 13-12.
Rewelacyjnie w całym turnieju spisała się Izabella Rodzinka, która jednogłośną decyzją wszystkich trenerów została wybrana najlepszą bramkarką Mistrzostw Polski 2016 roku!
Najlepsze zawodniczki drużyny: Rogula Urszula - 34 bramki, Przybyła Maria - 28 bramek.
Skład drużyny: Przybyła Maria - kapitan, Rogula Urszula, Szul Julia, Adrianna Rodzinka, Izabella Rodzinka, Różowicz Maria, Pitrus Sara, Kluska Katarzyna, Niemczyk Julia, Kenar Konstancja, Małek Kamila, Mazurek Emilia.
Drużyna na co dzień trenowana jest przez trenera Grzegorza Argasińskiego. Gratulacje dla naszych Dziewcząt!