• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Półfinał 22 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt

W dniach 1-3 lipca 2016 roku w Wieliczce odbył się półfinał 22 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju wzięły udział zespoły województwa lubelskiego, województwa świętokrzyskiego, województwa małopolskiego oraz województwa podkarpackiego.
Drużyny poszczególnych województw reprezentowane były przez najlepsze zawodniczki powołane do kadr poszczególnych województw z roczników 2001 i 2002 roku najlepszych klubów sezonu 2015/2016 roku. Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym. Czas meczu 2 x 25 minut. Do drużyny z Podkarpacia powołane zostały dziewczęta z następujących klubów: UKS Handball Posada Górna, Olszynka Dzikowiec, Pogórze Dynów i SPR JKS Jarosław. Rewelacyjnie spisały się zawodniczki Podkarpacia trenowane przez: Panią Halinę Puzio (Olszynka Dzikowiec) i Pana Grzegorza Argasińskiego (Handball Posada Górna), które zanotowały 2 zwycięstwa i 1 remis. Wygrały cały turniej półfinałowy i uzyskały awans do finału Ogólnopolskiego (pierwszy raz w historii województwa). Drugie miejsce zajęła reprezentacja województwa małopolskiego.

Wyniki meczów drużyny z Podkarpacia:

 • województwo lubelskie - województwo podkarpackie 15 : 23
 • województwo podkarpackie - województwo świętokrzyskie 25 : 17
 • województwo małopolskie - województwo podkarpackie 19 : 19

Klasyfikacja końcowa:

 1. województwo podkarpackie
 2. województwo małopolskie
 3. województwo świętokrzyskie
 4. województwo lubelskie

Skład drużyny: Aleksandra Dębiak, Aleksandra Gazda, Aneta Rembisz, Lidia Pacyna, Dagmara Kulpa, Monika Malik, Alicja Staroń, Michalina Śliwka, Maja Żelazny, Emilia Mytych, Paula Wojtaszek, Weronika Bieleń, Julia Tereszak, Wiktoria Kruczkiewicz. Trenerzy kadry: Pani Halina Puzio i Pan Grzegorz Argasiński. Gratulujemy!