• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Akcja charytatywna „Bake Off – Ale Ciacho. Zbieramy pieniądze dla Frania”

W dniu 9 listopada 2017 roku z inicjatywy Aleksandry Hanus z klasy 6a, został zorganizowany kiermasz domowych ciast, lukrowanych babeczek, kremowych rurek, kawowych wafelków i czekoladowych muffinek. Akcja miała charakter charytatywny, a całkowity dochód ze sprzedaży domowych wypieków został przeznaczony na leczenie i rehabilitację chorego Frania.
Niezwykle cieszy autentyczne zaangażowanie uczniów i ich rodziców w przygotowanie imprezy. Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dość powiedzieć, że gustownie udekorowane stoły w tonacji bordo i srebra uginały się od kloszy, pater i tac pełnych pysznych ciast. Uwagę kupujących przykuwały finezyjne i metaforycznie brzmiące nazwy wypieków takie jak: „Różany show”, „Raj dla podniebienia”, „Słodki sen”, „Czekoladowe safari”, „Bezowa kraina”, „Tęczowa polana”, „Anielskie andruty”, „Afrykańskie smaki”, „Czarna magia” etc. Dodajmy, że ciasta dostarczyli do szkoły szóstoklasiści: Marcin Bek, Zofia Bolanowska, Angelika Gacek, Aleksandra Graboń, Aleksandra Hanus, Damian Hanus, Weronika Hanus, Krzysztof Kasperkowicz, Barbara Materniak, Mateusz Piwowar, Izabela Siręga, Miłosz Smerecki, Emilia Węglowska, Kacper Wołczański i Filip Zięba. Oni także zajęli się sprzedażą wypieków. Każda z grup wyróżniała się strojem: uczniowie mieli na sobie koszulki oraz bandanki w jednakowym kolorze.
Akcja zakończyła się pełnym sukcesem, gdyż udało się zebrać kwotę 700 zł. Pieniądze te zostaną przekazane rodzicom chorego 3-letniego Frania, który urodził się z zespołem wad VACTERL. Szczególne podziękowania należy skierować w stronę Pani Magdaleny Siręgi, która, nie szczędząc sił i środków własnych, przygotowała wystrój stoisk w holu głównym szkoły. Wszystkie ciasta i ciasteczka rozeszły się błyskawicznie. Uczniom gratulujemy realizacji chwalebnego pomysłu, podziwiamy ich za wrażliwość, chylimy nisko czoła za autentyczne zaangażowanie i zapał. To ciekawe przedsięwzięcie zakończyło się pełnym sukcesem.

Aktualna godzina

Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Kartka z kalendarza

13 Grudnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Lucja, Łucja,
Otylia,
Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.

Trener Grzegorz Argasiński w małej Posadzie Górnej zrobił wielki handball (VIDEO)

Szkolny gabinet stomatologiczny w Posadzie Górnej (VIDEO)

Wystawa pamiątek patriotycznych w szkole (VIDEO)

Gwiazdy szczypiorniaka odwiedziły Posadę Górną (VIDEO)