Akcja charytatywna „Bake Off – Ale Ciacho. Zbieramy pieniądze dla Frania”

W dniu 9 listopada 2017 roku z inicjatywy Aleksandry Hanus z klasy 6a, został zorganizowany kiermasz domowych ciast, lukrowanych babeczek, kremowych rurek, kawowych wafelków i czekoladowych muffinek. Akcja miała charakter charytatywny, a całkowity dochód ze sprzedaży domowych wypieków został przeznaczony na leczenie i rehabilitację chorego Frania.
Niezwykle cieszy autentyczne zaangażowanie uczniów i ich rodziców w przygotowanie imprezy. Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dość powiedzieć, że gustownie udekorowane stoły w tonacji bordo i srebra uginały się od kloszy, pater i tac pełnych pysznych ciast. Uwagę kupujących przykuwały finezyjne i metaforycznie brzmiące nazwy wypieków takie jak: „Różany show”, „Raj dla podniebienia”, „Słodki sen”, „Czekoladowe safari”, „Bezowa kraina”, „Tęczowa polana”, „Anielskie andruty”, „Afrykańskie smaki”, „Czarna magia” etc. Dodajmy, że ciasta dostarczyli do szkoły szóstoklasiści: Marcin Bek, Zofia Bolanowska, Angelika Gacek, Aleksandra Graboń, Aleksandra Hanus, Damian Hanus, Weronika Hanus, Krzysztof Kasperkowicz, Barbara Materniak, Mateusz Piwowar, Izabela Siręga, Miłosz Smerecki, Emilia Węglowska, Kacper Wołczański i Filip Zięba. Oni także zajęli się sprzedażą wypieków. Każda z grup wyróżniała się strojem: uczniowie mieli na sobie koszulki oraz bandanki w jednakowym kolorze.
Akcja zakończyła się pełnym sukcesem, gdyż udało się zebrać kwotę 700 zł. Pieniądze te zostaną przekazane rodzicom chorego 3-letniego Frania, który urodził się z zespołem wad VACTERL. Szczególne podziękowania należy skierować w stronę Pani Magdaleny Siręgi, która, nie szczędząc sił i środków własnych, przygotowała wystrój stoisk w holu głównym szkoły. Wszystkie ciasta i ciasteczka rozeszły się błyskawicznie. Uczniom gratulujemy realizacji chwalebnego pomysłu, podziwiamy ich za wrażliwość, chylimy nisko czoła za autentyczne zaangażowanie i zapał. To ciekawe przedsięwzięcie zakończyło się pełnym sukcesem.