VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Młodsi sprawdzają, czy starsi Tabliczkę mnożenia znają”

Dnia 29 września 2017 roku społeczność naszej szkoły świętowała VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie z klasy 7a oraz IIIa gimnazjum wcielili się w rolę egzaminatorów. Na korytarzach zostały przygotowane stanowiska egzaminacyjne. Każdy uczeń bądź pracownik mógł spróbować swoich sił w mnożeniu i dzieleniu w zakresie 100. Wśród czwartoklasistów podczas pisemnego testu wyłoniono Mistrza Tabliczki Mnożenia. Został nim Dawid Penar z klasy 4a. Obok niego na podium stanęli: Miłosz Cetnarski (2. miejsce) oraz Gabriel Słupek (3. miejsce), obaj z klasy 4b.
W południe patrole egzaminacyjne pod opieką Pani Edyty Krukar i Pani Urszuli Chmiel wyruszyły na ulice Rymanowa Zdroju. Uczniowie, kierując się hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, badali znajomość tabliczki mnożenia wśród  mieszkańców, kuracjuszy oraz turystów. Dwie godziny spędzone w parku zdrojowym dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń. Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony przechodniów. Napotkani spacerowicze pobudzili swoje mózgi, a przy tym doskonale się bawili. Na koniec każdy egzaminowany otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy wszystkim doskonałej znajomości tabliczki mnożenia!