• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Gracjan Tworek i Aleksandra Hanus laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Barwy morza”

„Jedyna godna rzecz na świecie: twórczość,
A szczyt twórczości to tworzenie siebie”.

Leopold Staff

W dniu 25 marca 2019 roku w auli Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących CONRADINUM w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XIV Ogólnopolskim Konkursie „Barwy morza”. W gronie najlepszych uczestników tego prestiżowego turnieju literackiego znaleźli się: Gracjan Tworek w klasy 4b, który zdobył 1. miejsce w kraju za wiersz „Za co kocham Bałtyk” (kategoria poezja) oraz Aleksandra Hanus z klasy 7a, laureatka 3. lokaty za opowiadanie „Legenda o statku z milionem złotych monet” (kategoria proza). Gratulacje! Uczniów do konkursu przygotowywał Pan Waldemar Kilar.

Szczypiornistki z Posady Górnej wśród czterech najlepszych szkół w województwie (4 rok z rzędu)!

Dnia 22 marca 2019 roku w Głowience odbyły się Półfinały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział drużyny z czterech szkół: SP Strzyżów, SP Besko, SP Lesko oraz SP Posada Górna. Nasze szczypiornistki pewnie wygrały wszystkie swoje mecze tym samym zapewniając sobie awans do finału mistrzostw województwa.
Wyniki naszych spotkań:
Posada Górna – Strzyżów 23:1
Posada Górna – Lesko 25:5
Posada Górna – Besko 19:8
Skład drużyny: Nikolina Samborska - kapitan, Antonina Szczęsna, Kinga Osękowska, Martyna Sękowska, Natalia Józefczyk, Izabella Rodzinka, Katarzyna Kluska, Katarzyna Penar, Urszula Rogula, Julia Szul, Zuzanna Różowicz, Laura Węglowska.
Trener: Grzegorz Argasiński.
Życzymy powodzenia i liczymy na medal w finale!

Gracjan Tworek i Zuzanna Kasperkowicz mistrzami pięknego czytania!

„Książka to mistrz, co darmo nauki udziela,
Kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela”.

Ambroży Grabowski

W dniu 20 marca 2019 roku został przeprowadzony z inicjatywy Pani Jolanty Pietruszki i przy współudziale Pana Waldemara Kilara Szkolny Konkurs „Zostań mistrzem pięknego czytania”, adresowany do uczniów klas czwartych. Do rywalizacji o prymat najlepszego lektora stanęło 14 uczestników. Konkurs, który miał na celu nie tylko kształcenie umiejętności pięknego czytania, ale także wyrobienie nawyku czytania, spotkał się z żywym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy w pierwszym etapie zmagań prezentowali fragment wybranej przez siebie prozy. Zgromadzona publiczność oraz jury w składzie: Pani Klaudyna Trygar – Kubusiak, Pani Edyta Krukar pod przewodnictwem Pana Waldemara Kilara, mieli okazję wysłuchać wyjątków z powieści dla dzieci i młodzieży, reprezentujących literaturę powszechną (m.in. „Przygody Hucka Finna” Marka Twaina, „Piętnastoletni kapitan” Juliusza Verne’a, „Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Harry Potter i Komnata Tajemnic” Joanne K. Rowling) i polską (np. „Elf Wszechmogący” Marcina Pałasza, „Czas robotów” z serii „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki, „Łysol i Strusia” Marcina Wichy).

Czytaj więcej...

Wycieczka klas piątych do Krosna

„Od nas zależy, co w dziełach widzimy”

Czesław Miłosz

W dniu 20 marca 2019 roku klasy piąte pod opieką Pani Alicji Kabiesz i Pani Marii Szczepaniak wzięły udział w wycieczce do Krosna. Jej celem było obejrzenie sztuki teatralnej „Kot w butach”, wystawionej w RCKP przez aktorów Teatru Bohema w Bielsku-Białej.
Bohaterem baśni jest Janek – najmłodszy syn młynarza, który otrzymuje w spadku jedynie kota. Zwierzę jest niezwykłe, potrafi mówić i być najlepszym przyjacielem. Gdy okazuje się, że największym marzeniem chłopca jest poznanie królewny, kot postanawia pomóc swojemu mało zaradnemu panu. Czy każde marzenie da się spełnić? Niełatwy to plan, ale nie ma rzeczy niemożliwych dla kota, który sprytem i fortelem sprawia, że biedny Janek poślubia córkę króla.
Utwór pokazuje, że nie można się poddawać, trzeba działać i szukać nowych rozwiązań. Wiele można osiągnąć pomysłem i inteligencją, których nie brakowało kotu, a jeszcze więcej uczciwością i szczerością, czyli cechami , które posiada Janek. Nie trzeba być bogatym, wystarczy uwierzyć w siebie, wówczas nie ma rzeczy niemożliwych.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Dyrekcja ZSP w Posadzie Górnej zaprasza rodziców na spotkanie wywiadowcze, które odbędzie się dnia 19 marca 2019 roku (wtorek) o godz. 16.30.

Wykaz sal, w których odbędą się spotkania z rodzicami:

Czytaj więcej...