• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Integracyjna piesza wycieczka do Rymanowa-Zdroju

„Hej, las rymanowski za mgłą,
a mnie dzisiaj jechać do Krakowa”.

Stanisław Wyspiański

W dniu 18 czerwca 2024 roku uczniowie klas siódmych pod opieką wychowawców: Pani Agnieszki Kindlik i Pana Waldemara Kilara udali się do pobliskiego kurortu na pieszą wędrówkę pn. „Śladami Pani Rymanowa”. Był to czas podsumowania 10-miesięcznej pracy w szkole i snucia wakacyjnych planów.
Spotkanie upłynęło w twórczej atmosferze. Spacer po urokliwym zdrojowym parku był pretekstem do snucia barwnej opowieści o historii uzdrowiska, utworzonego wedle przekazów historycznych w 1876 roku przez Annę i Stanisława Potockich. Kurort szybko stał się cenionym miejscem kuracji i regeneracji nadwątlonych sił, dlatego z końcem XIX wieku i w okresie międzywojennym szybko powstawały tu kolejne domy zdrojowe.

Czytaj więcej...

„Liryczne Jasło” zdobyte!

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli”.

Cyceron

W dniu 14 czerwca 2024 roku w Jasielskim Domu Kultury odbyła się gala podsumowująca XXIX Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Turniej literacki od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, co dobitnie poświadcza fakt, iż na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 457 prac autorstwa 224 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jednym z laureatów został Jakub Szul z klasy 7a. Jego cykl opowiadań został oceniony bardzo wysoko. Uczniowi przyznano 3. miejsce w kraju. Brawa!

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy czwartej w Pieniny

„Góry uczą smaku rzeczy prostych, takich, których nie doceniamy”.

Stanisław Biel

Pieniny są jednym z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce. 12 czerwca 2024 roku na wycieczkę w ten region wybrała się klasa czwarta z Paniami: Edytą Krukar i Iwoną Kucią. Dopisało nam wszystko – od pogody po humory!
Plan wycieczki był dosyć napięty, ale udało nam się zrealizować wszystkie punkty. Zaczęliśmy od wędrówki po malowniczym Wąwozie Homole. Pani pilotka opowiadała nam o przyrodzie tego pięknego miejsca.
Następnie podjechaliśmy do ruin zamku w Czorsztynie. Czwartoklasiści z zainteresowaniem słuchali opowieści o bogatej historii zamku, dowiedzieli się o jego znaczeniu strategicznym i obronnym. Wspólne spacerowanie po murach zamkowych, podziwianie widoków na jezioro i okoliczne góry oraz odkrywanie tajemniczych zakamarków zamku dostarczyło nam wielu wrażeń.

Czytaj więcej...

Zwycięstwo naszych uczniów w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w konkursie „Baw się z nami”

W dniu 11 czerwca 2024 roku w murach naszej szkoły odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w konkursie „Baw się z nami”. W zmaganiach sportowych wzięły udział cztery najlepsze zespoły z powiatu krośnieńskiego. Wśród zwycięskich drużyn nie mogło zabraknąć również reprezentacji naszej szkoły.
Podczas zawodów uczniowie klas II i III rywalizowali w siedmiu konkurencjach, obejmujących sztafetę, skok z miejsca, bieg z zamianą piłek, wyścig w workach, rzut piłeczką palantową, bieg z szarfą oraz strzał na bramkę.
Miło nam poinformować, że drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Lena Kustra (2a), Alicja Bolanowska (2a), Lena Kasperkiewicz (2a), Urszula Kondziołka (2a), Miłosz Grysztar (2a), Michał Deptuch (2a), Kacper Ziajka (2a), Antonina Troska (3a), Hanna Mazurkiewicz (3a), Miłosz Wilk (3a), Kacper Skiba (3a), Piotr Kułak (3a) i Amelia Józefczyk (4a) zdobyła 1. miejsce w rejonie!

Czytaj więcej...

Natalia i Janek z klasy drugiej - laureatami Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

W dniu 10 czerwca 2024 roku poznaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs odbył się 21 marca 2024 roku. Brało w nim udział 52 uczniów naszej szkoły. Wyróżnienia w tegorocznej edycji otrzymali drugoklasiści: Natalia Cimaj (76,25%) oraz Jan Farbaniec (73%) - podopieczni Urszuli Koźmy. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, zaś uczestnicy konkursu – logiczny tangram.
Gratulujemy wszystkim matematycznych pasji!
Szkolnym koordynatorem była nauczycielka matematyki - Edyta Krukar.

Czytaj więcej...

Nagrody drugoklasistów w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Dziecko przyjacielem dziecka”

W dniu 9 czerwca 2024 roku, w amfiteatrze nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju, odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Dziecko przyjacielem dziecka”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju, natomiast fundatorem nagród Uzdrowisko Rymanów S.A. oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego. W kategorii klas 1- 3 w gronie laureatów znaleźli się uczniowie klasy drugiej naszej szkoły. 1. miejsce zdobył Emil Kałwik, natomiast 3. miejsce zajęła Lena Karaś. Nagrodzeni otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe z rąk prezes uzdrowiska - Pani Małgorzaty Szeligi. Gratulujemy sukcesu.
Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem Urszuli Koźmy.

Czytaj więcej...