• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej ogłasza nabór dzieci do „zerówki” i klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021.
Zapisu dokonują rodzice osobiście w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 do dnia 12 marca br.
Proszę zabrać ze sobą następujące dokumenty: dowód osobisty rodzica, odpis skrócony aktu urodzenia dziecka oraz dokument zawierający PESEL dziecka.
Ponadto, dyrektor szkoły ogłasza nabór do oddziału sportowego o profilu piłka ręczna dla dziewcząt i piłka nożna dla chłopców w klasie czwartej. Zainteresowani rodzice uczniów klas trzecich mogą uzyskać więcej informacji w sekretariacie szkoły.

Piłkarze ręczni z Posady Górnej najlepsi w rejonie!

W dniu 17 lutego 2020 roku w Wiśniowej odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców. W zawodach wzięły udział 3 najlepsze zespoły wyłonione w eliminacjach powiatowych: SP nr 7 Krosno, SP Wiśniowa, SP Posada Górna. Nasi uczniowie pod przewodnictwem trenera Artura Piotrowskiego wygrali 2 mecze i awansowali do półfinału wojewódzkiego.
Skład drużyny: Mazurkiewicz Karol, Argasiński Błażej, Cetnarski Miłosz, Farbaniec Mateusz, Gacek Klaudiusz, Hanus Szymon, Kumka Jakub, Penar Mateusz, Rajs Tomasz, Rajs Ireneusz, Różowicz Radosław, Szepieniec Rafał.
Gratulujemy!

Akcja „Misie ratownisie” zakończona

W dniu 16 lutego 2020 roku odbył się finał 5 edycji „Misiów ratownisiów”, akcji organizowanej przez ratowników i wolontariuszy z Fundacji Wsparcie 112 oraz Legionu Gerarda – Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej. Nasza szkoła była jednym z punktów zbiórki maskotek, które trafią do jednostek straży pożarnej, zespołów ratownictwa medycznego i innych służb. Misie będą podróżowały w karetkach i samochodach strażackich, by w razie konieczności dodać otuchy dzieciom poszkodowanym w wypadkach. Według organizatorów pluszak kojarzy się z domowym ciepłem, bezpieczeństwem, bliskością rodziców. To wszystko traci się w wyniku wypadku. Miś w sytuacji kryzysowej może stać się zastępczym źródłem oparcia lub odwrócenia uwagi od traumatycznego zdarzenia.
Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy!

Samorząd Uczniowski

Spotkanie z poezją miłosną z okazji walentynek w klasie 8a

„Miłość jest dzbanem wody, pochylonym ku wargom
wędrowca, pozbytego nadziei i mocy”.

Józef Łobodowski

W dniu 14 lutego 2020 roku uczniowie klasy 8a zorganizowali spotkanie z poezją miłosną najwybitniejszych polskich poetów. Wychowawca Pan Waldemar Kilar w swym okazjonalnym wystąpieniu zacytował powszechnie znany fragment „Hymnu o miłości” z I Listu świętego Pawła Apostoła do Koryntian: „Miłość nie zazdrości, / nie szuka poklasku, / nie unosi się pychą; / nie dopuszcza się bezwstydu, / nie szuka swego, / nie unosi się gniewem, / nie pamięta złego; / nie cieszy się z niesprawiedliwości, / lecz współweseli się z prawdą”. Podkreślił, że miłość jest odwiecznym motywem wszystkich pokoleń pisarzy i poetów jako wartość przeciwstawiana złu, a nawet śmierci. Wspomniał, że w literaturze pisarze podejmowali temat miłości spełnionej i niespełnionej, szczęśliwej i tragicznej, ślepej, a także zdolnej przezwyciężyć nawet śmierć.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Dyrekcja ZSP w Posadzie Górnej zaprasza rodziców na spotkanie wywiadowcze, które odbędzie się dnia 11 lutego 2020 roku (wtorek) o godz. 16.30. Rozpocznie się ono spotkaniem ogólnym na głównym holu szkoły. W trakcie zebrania Pani Justyna Kędra wygłosi prelekcję na temat „Odżywianie dzieci w wieku szkolnym”.

Wykaz sal, w których odbędą się spotkania z rodzicami:

Czytaj więcej...

Spotkanie z podróżnikiem

W dniu 10 lutego 2020 roku gościła w naszej szkole Anna Pachowicz, dziennikarka, z zamiłowania artystka i podróżniczka, przedstawicielka Trzask.pl. Tematem spotkania była Kenia. Pani Anna w ciekawy i przystępny sposób przedstawiła wszystko to, co dane jej było przeżyć w trakcie podróży po Afryce. Uczniów szczególnie zainteresowały pamiątki z wyprawy m. in. ręcznie robione figurki zwierząt oraz zdjęcia przedstawiające obyczaje kenijskich społeczności. Prelegentka miała bardzo dobry kontakt z widownią, uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące szczegółów podróży i różnic między codziennym życiem mieszkańców Europy i Afryki.