• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Ogłoszenie Rady Rodziców

W dniu 12 listopada 2019 roku odbyło się zebranie trójek klasowych, w którym wzięło udział 15 osób. Spotkanie miało na celu wybór nowej Przewodniczącej Rady Rodziców. Po zgłoszeniu kandydatów przeprowadzone zostały wybory. Nową Przewodniczącą została Pani Sabina Buczek, która będzie pełnić funkcję od dnia 12 listopada br.
Nowej Przewodniczącej gratulujemy i życzymy realizacji zamierzonych zadań Rady Rodziców w roku szkolnym 2019/2020.

Przewodnicząca Rady Rodziców
Beata Dworzańska

Akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

„Być wolnym to… nic. Ale odzyskać wolność – to niebo”.

Johann Gottlieb Fichte

W dniu 8 listopada 2019 roku uczniowie najstarszych klas w naszej szkole przygotowali montaż poetycko – muzyczny pn. „Wolność jest w nas”. Swą wzorową postawą dali dowód przywiązania do polskości i poczucia patriotycznego obowiązku. Pokazali, że wartości, które przyświecały naszym przodkom, walczącym o niepodległość podczas zaborów i okupacji, są dla nich bardzo ważne.
Narodowe Święto Niepodległości w murach naszej szkoły miało niezwykle podniosły charakter. Zarówno wykonawcy, jak i słuchacze założyli wizytowe stroje, podkreślając swą postawą rangę wydarzenia. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia przez Gabrielę Smerecką, Aleksandrę Graboń i Ernesta Kopeckiego sztandaru szkoły. W jego obecności wszyscy odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Czytaj więcej...

Dzień bajkowych łamigłówek w szkole

„Patrz! Bajkowa rewia mody! Z bajki lustra! Z bajki schody!
A na schodach pełno wróżek- jedne małe, inne duże.
Wróżki wiejskie, wróżki miejskie, stroje mają czarodziejskie.
O! Królewny za wróżkami! Potrząsają koronami”.

D. Gellner

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. W tym dniu nie tylko najmłodsi uczniowie, ale i ich starsi koledzy i koleżanki mogli się przemienić w ulubionego bohatera z popularnych bajek, baśni, kreskówek i filmów. W szkolnych ławkach zasiedli piraci, rycerze, smoki, królewny, wróżki, czarodziejki, krasnoludki, Jaś i Małgosia, Pippi Langstrumpf, Czerwony Kapturek, Zorro, Batman, bohaterowie „Gwiezdnych wojen”. Bajkowi przebierańcy nie mogli się nudzić w takie święto, dlatego na przystrojonych korytarzach przygotowane zostały stanowiska z bajkowymi łamigłówkami dla poszczególnych klas.

Czytaj więcej...

Krzysztof Kasperkowicz w etapie rejonowym Konkursu Chemicznego

„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie”.

M. Skłodowska-Curie

Dnia 4 listopada 2019 roku poznaliśmy listę uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego Konkursu Chemicznego organizowanego przez KO w Rzeszowie. Jest wśród nich uczeń naszej szkoły Krzysztof Kasperkowicz z klasy 8a. Przed Krzysztofem przygotowania do zmagań II etapu tego konkursu, który odbędzie się 14 grudnia 2019r. Gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w dalszej pracy.

Pamiętamy o rodzinie Potockich

W dniu 29 października 2019 roku klasa 1a pod opieką wychowawczyni Urszuli Koźmy wyruszyła na cmentarz komunalny do Rymanowa. Głównym celem wyjścia było porządkowanie nagrobków: Patronki szkoły - Anny z Działyńskich Potockiej oraz jej rodziny. Uczniowie z entuzjazmem wykonywali jesienne prace. Podzieleni na grupy, grabili zeschłe liście, odkurzyli nagrobne płyty, usunęli z nich trawę i mech, oczyścili ścieżki między grobami, odczytywali też mało już widoczne inskrypcje. Na odświeżonym grobie Patronki położyli kwiaty i zapalili znicze. Nie zapomnieli o modlitwie w intencji zmarłej. W ten sposób oddali szacunek tym, którzy piękną kartą wpisali się w historię naszej małej ojczyzny.

W świecie greckich bogów i mitów

Uczniowie klasy 5a poznając na lekcjach historii starożytną Grecję zafascynowali się nią. Zrodziła się myśl by jeszcze bliżej poznać niektóre zagadnienia pracując nad grą planszową. Temat przewodni dotyczył greckich bogów i mitologii. Młodzi twórcy w większości pracowali w parach. Z tej współpracy zrodziły się wspaniałe pomysły, ciekawe rozwiązania. Niemal profesjonalnie przygotowane prace wzbudziły zachwyt. Należało wykazać się wiedzą i sprytem by osiągnąć upragniony cel.
• Kto zabił Minotaura?
• Na jakiej wyspie mieszkał Odyseusz?
• Kim był Syzyf?

Czytaj więcej...