• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Znamy wyniki konkursu The Big Challenge

Dnia 15 maja 2019 roku uczniowie ZSP w Posadzie Górnej poznali wyniki Konkursu Języka Angielskiego The Big Challenge. Do konkursu przystąpiło 61 uczniów naszej szkoły. Poniżej prezentujemy uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w szkole. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Wiwat Konstytucja!

Wiwat Konstytucja,
Wiwat Rzeczypospolita,
Wiwat Król,
Wiwat Naród,
Wiwat Wszystkie Stany!

228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
Celem ustawy rządowej miało być ratowanie Rzeczypospolitej, której terytorium zostało uszczuplone w wyniku I rozbioru przeprowadzonego przez Prusy, Austrię i Rosję w 1772 r.
Konstytucja 3 Maja została uchwalona na Zamku Królewskim w Warszawie.
Artykuł pierwszy konstytucji potwierdzał dominującą rolę religii katolickiej.
W drugim zaakcentowano pozycję szlachty, gwarantując jej przyznane dawniej przywileje.

Czytaj więcej...

Spektakl pt. „Jaś i Małgosia” dla uczniów klas 0-3

Dnia 13 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole artystów Teatru Lalek ART CINEMA z Nowego Sącza. Uczniowie obejrzeli niezwykłe przygody Jasia i Małgosi. Ta, dobrze znana wszystkim dzieciom bajka, została przedstawiona w nowatorski sposób. Bohaterzy teatrzyku przypomnieli, jak ważne są dobre relacje w rodzinie. Udowodniono, iż miłość między rodzeństwem i bliskimi może przezwyciężyć wszelkie trudności. Pięknie przygotowana sceneria oraz ciekawe efekty dźwiękowe wprowadziły dzieci w magiczny nastrój. Spontaniczne i żywe reakcje małych widzów były dowodem na to, że teatrzyk im się bardzo podobał. Po spektaklu odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca artystów za kulisami, zadać im pytania oraz obejrzeć wspaniałe kukiełki. Dzieci za tą pouczającą i niezwykle interesującą lekcję podziękowały gościom gromkimi brawami.

Młodziczki UKS-u Handball Posada Górna mistrzyniami województwa podkarpackiego w sezonie 2018/2019! Urszula Rogula królem strzelców ligi!

Drugi raz w historii szczypiornistki Handballu Posada Górna zdobyły 1. miejsce w województwie w rozgrywkach podkarpackiej ligi w kategorii młodziczka. Dziewczęta zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie rozgrywek wygrały wszystkie swoje mecze bardzo wysoko. W każdym meczu zawodniczki Posady Górnej pokazały kto rządzi na boisku, nie pozostawiając rywalkom żadnych szans na zwycięstwo. Pewnie pokonały wszystkie drużyny w rozgrywkach zapewniając tym samym 1. miejsce i złote medale oraz awans do 1/16 Mistrzostw Polski.
Zespół Posady Górnej jako mistrz województwa podkarpackiego otrzymał prawo organizacji zawodów 1/16 Mistrzostw Polski.
Ogromny sukces odnotowała zawodniczka Handballu Urszula Rogula, która została królem strzelców całej ligi z 61 strzelonymi bramkami.

Czytaj więcej...

Reprezentacja z Posady Górnej z 2. miejscem w województwie w Konkursie Wiedzy o Chorwacji!

„Adriatyk to także polskie morze, bo Polacy jako turyści są u nas chętnie widziani”.

Kolinda Grabar-Kitarović

W dniu 25 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie przeprowadzono finał Konkursu Wiedzy o Chorwacji z udziałem 10 najlepszych reprezentacji wyłonionych podczas pierwszego etapu przez komisję konkursową, w skład której weszli przedstawiciele Konsulatu Chorwacji w Krakowie, Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Szkołę Podstawową w Posadzie Górnej reprezentowali: Krzysztof Kasperkowicz, Ernest Kopecki, Aleksander Korobczenko, Mateusz Piwowar i Jan Telega. Wskutek żmudnych przygotowań dogłębnie poznali historię Chorwacji, geografię tego kraju, gospodarkę, opartą na turystyce i rolnictwie. Zgłębiali tajniki ustroju politycznego, posiedli wiedzę na temat kultury i tradycji chorwackiej, a także muzyki i sportu. Każdy z uczestników miał za zadanie rozwiązać test złożony ze 100 pytań, które gruntownie sprawdzały ich wiedzę.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Szanowni Rodzice!

Informuję, że od dnia 24 kwietnia 2019 roku zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej odbywają się zgodnie z planem.

Dyrektor
Piotr Cisek