• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Życzenia od Rady Rodziców

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy wiele radości, ciepłych spotkań w gronie najbliższych, spokoju w sercu oraz pogody ducha i wszelkiej pomyślności na każdy dzień Nowego 2021 Roku.
Niech się darzy!

Rada Rodziców

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

Zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania, czasem wytchnienia od codziennych zmagań i trosk. Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała, aby wszyscy znaleźli swoje miejsce przy wigilijnym stole, a najskrytsze marzenia się spełniły. Byśmy byli radośni, życzliwi i serdeczni dla bliskich, potrafili dostrzegać dobro wokół siebie, mimo panującej sytuacji.

Wszystkiego najlepszego w czasie świąt oraz w Nowym Roku 2021 życzy

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Rygiel

Życzenia świąteczne i noworoczne czwartoklasistów

„Niech wyjątkowy czas Bożego Narodzenia
nie tylko na święta na lepsze nas zmienia”.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy całej społeczności Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej – uczniom, pracownikom i dyrekcji – obfitości Bożych darów od nowo narodzonego Jezusa Chrystusa. Niech obdarzy Was zdrowiem, pokojem i hojnym błogosławieństwem na trud codziennej pracy.
Niech nadchodzący Nowy Rok 2021 przyniesie mnóstwo zadowolenia, osobistej satysfakcji, spełnienia wszystkich planów i zamierzeń oraz Bożej mocy każdego dnia. Niech Dzieciątko Jezus patrzy na Was z miłością i uczy kochać.

Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami

Prezentacja multimedialna „Symbolika świąt Bożego Narodzenia. Tradycje i obyczaje polskie”

„Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia.
Jest taka moc, co smutek w radość przemienia.
Jest taka siła, co spełnia marzenia.
To magia świąt Bożego Narodzenia”.

W dniu 22 grudnia 2020 roku uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców: Pani Agnieszki Kindlik i Pana Waldemara Kilara przygotowali prezentację multimedialną pn. „Symbolika świąt Bożego Narodzenia. Tradycje i obyczaje polskie”, którą przesłali na platformie elektronicznej wszystkim klasom w naszej szkole celem zaprezentowania jej podczas zdalnych zajęć wychowawczych. W taki sposób wychowankowie chcieli przybliżyć jedno z największych świąt w Kościele katolickim – Boże Narodzenie. W prezentacji przypomniano najważniejsze i najstarsze obrzędy, związane ze świętami narodzenia Jezusa. Były to m.in. ubieranie choinki, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, sygnalizującą początek wieczerzy w Wigilię, łamanie się opłatkiem, przygotowanie dodatkowego nakrycia przy stole wigilijnym dla nieoczekiwanego gościa, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Nie zabrakło też w prezentacji opisów obrzędów świątecznych, które mają stosunkowo krótką historię.

Czytaj więcej...

Zapraszamy

Po trzech miesiącach działań, w ramach projektu „Moja GMINA - z dołu, z góry i od środka” finansowanego z Programu „Równać Szanse” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, grupa „Ekspol-DRON” - Rymanów zaplanowała zorganizowanie spotkania nazwanego „Dronada” dla społeczności lokalnej w Sieniawie.
Sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia spotkanie w plenerze, dlatego zapraszamy na spotkanie on-line. Mamy nadzieję, że kolejna „Dronada” odbędzie się na otwartej przestrzeni.

Link dostępu do spotkania.
Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/77275188223?pwd=ay9IdjhBSzJqWEZoOGFRK2V5eWkxdz09

E. T. is inviting you to a scheduled Zoom meeting.
Topic: E. T.'s Zoom Meeting
Time: Dec 12, 2020 10:00 AM Warsaw