• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczno-Fizyczny NÁBOJ JUNIOR

„Kto lekceważy osiągnięcia matematyki przynosi szkodę całej nauce, ponieważ ten, kto nie zna matematyki, nie może poznać innych nauk ścisłych i nie może poznać świata”.

Roger Bacon

Dnia 23 listopada 2018 roku drużyna w składzie: Krzysztof Kasperkowicz (kl. 7a), Jan Telega (kl. 7b), Maria Głowacka (kl. 8a) i Dawid Jaślar (kl. 8a) uczestniczyła w nietypowym konkursie, który odbył się w 1 LO w Krośnie. Náboj Junior to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn. Zawody trwały 120 minut, podczas których zespół starał się rozwiązać jak najwięcej problemów. Zmagania młodzieży z zadaniami odbywały się równocześnie w 10 miastach Polski, a także w wielu miastach w Czechach i na Słowacji. W każdym miejscu zawodów tworzone były lokalne rankingi. Dzięki Internetowi uczniowie mogli również na bieżąco porównywać swoje wyniki z drużynami w kraju i za granicą.

Specyficzna struktura Náboja pokazała, jak cenna i ważna jest umiejętność pracy w zespole. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że mimo wysiłku intelektualnego doskonale się bawili. Siódmoklasiści nie mogą doczekać się udziału w kolejnej edycji konkursu, a zdobyte doświadczenia planują wykorzystać w walce o wysoką lokatę.