• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Oddziały sportowe na lodowisku w Sanoku

„W zdrowym ciele zdrowy duch!”

Dnia 30 listopada 2018 roku uczniowie dwóch oddziałów sportowych – kl. 4b i 6b wybrali się na lodowisko do Sanoka. Dzieci oddały się dwugodzinnemu szaleństwu jazdy na łyżwach. Niektórzy czwartoklasiści stawiali swoje kroki na lodzie po raz pierwszy, natomiast szóstoklasiści doskonalili technikę jazdy. Nie obyło się bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc. Na szczęście na lodowisku pojawiły się „pingwinki”, które pomagały młodszym w utrzymaniu równowagi. Wszystkim łyżwiarzom, bez względu na poziom umiejętności, dopisywał humor.
Poza kształceniem sprawności fizycznej zajęcia na lodzie miały na celu integrację grup rówieśniczych, kształtowanie wartościowych cech charakteru i woli, rozwijanie samodyscypliny oraz samokontroli w postępowaniu. Dzięki organizacji wszelkiego rodzaju wyjazdów młodzi ludzie uczą się odpowiedzialności za swoje czyny i zachowanie, wdrażają do przestrzegania norm społecznych czy kształtują kulturę współżycia w grupie rówieśniczej.