• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Ruszył projekt Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców

Dnia 31 stycznia 2019 roku odbyły się pierwsze zajęcia w ramach dwudziestogodzinnego projektu realizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski w partnerstwie ze Stowarzyszeniem EKOSKOP.
Tematyka warsztatów prowadzonych przez Pana Macieja Kunysza obejmowała świat zwierząt, w szczególności świat sześcionogów. Trener w profesjonalny sposób wprowadził dzieci i młodzież w fascynujący świat owadów. Każdy uczestnik zajęć miał do dyspozycji swój mikroskop i materiały do badań. Miał za zadanie rozpoznać owada, który został mu przydzielony. Duże wrażenie na uczestnikach warsztatów zrobiła obszerna kolekcja suszonych owadów, pajęczaków i skorupiaków, a także żywe okazy karaczanów.
Trener – Pan Mirek Ruszała zapoznał pasjonatów przyrody z najważniejszymi cechami i rolą gleby. Uczestnicy spotkania za pomocą prostych, ale ciekawych doświadczeń przeprowadzili badania różnych typów gleb.

Następne zajęcia w ramach projektu odbędą się dnia 25 lutego br. Uczniowie już nie mogą się doczekać!