• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pierwszaki z Posady Górnej zwycięzcami Mini Olimpiady Sportowej!

W piątek 1 lutego 2019 roku w Sieniawie spotkały się na wielkiej sportowej zabawie dzieciaki z „zerówek” oraz klas pierwszych SP z całej gminy. Zawody odbywały się w pięciu konkurencjach: trzech torach przeszkód na czas oraz dwóch konkurencjach polegających na celowaniu do obręczy woreczkiem oraz kopnięciu piłki do małej bramki. Uczestnicy rywalizowali w czteroosobowych drużynach. Nasza szkołę reprezentowały dwie drużyny, były to: „Tygrysy” w składzie: Klaudia Michnowicz, Hanna Michalska, Hubert Bednarski, Alex Klimkiewicz oraz „Super Błyskawice” w składzie: Alicja Rajs, Sandra Franków, Wiktor Mazurek, Alan Klimkiewicz. Współzawodnictwo w kategorii klas pierwszych zakończyło się podwójnym sukcesem drużyn z Posady Górnej! Puchar za 1. miejsce wywalczyły „Tygrysy”, a puchar za 2. miejsce nasze „Super Błyskawice”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!