• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Zwycięstwo chłopców z klasy sportowej w dwóch turniejach piłki nożnej

W dniu 20 lutego 2019 roku w Sieniawie koło Przeworska odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora CKSiR „Sokół”. W zawodach wystartowało 6 drużyn, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas sportowych 5b i 4b. Po wyrównanych i dramatycznych meczach najlepszą drużyną turnieju okazał się zespół chłopców z klasy 5b. Chłopcy młodsi z klasy 4b uplasowali się na 5. pozycji.
Najlepszym strzelcem turnieju został Mikołaj Ostrowski.


Kolejność drużyn w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora CKSiR w Sieniawie:
1. Posada Górna I
2. MKS Sokół Sieniawa
3. UKS Sieniawa
4. JKS Jarosław
5. Posada Górna II
6. SP Koniaczów

W następnym dniu tj. 21 lutego 2019 roku na sali sportowej przy ZSP w Sieniawie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Rady Miejskiej w Sieniawie. Chłopcy z Posady Górnej reprezentujący klasę sportową 5b, wygrywając 4 mecze i 1 remisując okazali się najlepszą drużyną turnieju. Chłopcy z klasy 4b powtórzyli wynik z poprzedniego dnia plasując się na 5. miejscu.
Najlepszym bramkarzem turnieju
został Samuel Szczęsny.

Kolejność drużyn w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Rady Miejskiej w Sieniawie:
1. Posada Górna I
2. GKS Majdan Sieniawski
3. MKS Sokół Sieniawa
4. UKS Sokół Sieniawa
5. Posada Górna II
6. KS Szówsko

Składy drużyn:
Posada Górna I: Argasiński Błażej, Cetnarski Miłosz, Gacek Klaudiusz, Hanus Szymon, Kumka Jakub, Ostrowski Mikołaj, Penar Mateusz, Rajs Ireneusz, Rajs Tomasz, Słupek Gabriel, Szepieniec Rafał.
Posada Górna II: Fabisz Jan, Jakieła Bartosz, Kaczor Antoni, Niemczyk Szymon, Penar Miłosz, Rajnik Jakub, Smoleń Dorian, Samuel Szczęsny, Tworek Gracjan, Wilk Szymon, Wołczański Dawid.
Opiekunami na turnieju byli Panowie Józef Krzysztyński i Artur Piotrowski.

Gratulujemy!