14 marca – Dzień Liczby Pi

Obchody Dnia Liczby Pi w naszej szkole stają się już tradycją. I w tym roku dzień 14 marca postanowiliśmy poświęcić tej tajemniczej liczbie. Każdy z Was na pewno już słyszał o liczbie π. Występuje ona w wielu wzorach matematycznych i oznacz stosunek obwodu dowolnego koła do jego średnicy. Większość osób pamięta, że π to w przybliżeniu 3,14 i dlatego 14 marca został wybrany na Dzień Liczby Pi. Z tej okazji klasy czwarte przygotowały wspaniałe smakołyki: ciasteczka πsklęta, muffinki πernikowe, „πlaretki”, „πeguski”, „πfinki” i wiele innych. Chętni uczniowie mieli okazję pobawić się w detektywa i poszukać liczby Pi ukryte na terenie całej szkoły. Był kącik gier i łamigłówek, a po szkole „biegały roztańczone cyfry” z rozwinięcia liczby Pi. Wszyscy mieliśmy okazję się przekonać, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale także mnóstwo zabawy.