• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Nasi uczniowie w finale Konkursu Wiedzy o Chorwacji!

„Zawsze jesteśmy w jakimś stopniu egzotyczni dla środowisk, które odwiedzamy i poniekąd oczekuje się od nas, że potwierdzimy stereotypowe wyobrażenia o Bałkanach”

Goran Injac

W dniu 19 kwietnia 2019 roku na stronie internetowej Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie opublikowano listę szkół zakwalifikowanych do II etapu Konkursu Wiedzy o Chorwacji. W gronie najlepszych z najlepszych znalazła się reprezentacja naszej szkoły w składzie: Krzysztof Kasperkowicz, Ernest Kopecki, Aleksander Korobczenko, Mateusz Piwowar, Jan Telega. Komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Konsulatu Chorwacji w Krakowie, Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, wysoko oceniła prezentację multimedialną pt. „Parki narodowe Chorwacji”, przygotowaną pod opieką merytoryczną Pana Waldemara Kilara. Podczas II etapu, który odbędzie się 25 kwietnia br., uczestnicy rozwiązywać będą test, złożony ze 100 pytań, dotyczących następujących bloków tematycznych: przyroda i geografia Chorwacji, historia, zabytki i tradycje Chorwacji, polsko – chorwackie relacje, Chorwacja dziś. Trzymamy kciuki podczas wielkiego finału!

Konkurs Wiedzy o Chorwacji zorganizowano z okazji 25. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Zagrzebia (1994), podczas której papież przekazał relikwie św. Leopolda Mandicia (1866-1942), chorwackiego zakonnika i spowiednika, katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Zagrzebiu. Zwycięzca konkursu odbierze nagrodę podczas Gali Chorwackiej w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w dniu 29 czerwca br.