• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Reprezentacja z Posady Górnej z 2. miejscem w województwie w Konkursie Wiedzy o Chorwacji!

„Adriatyk to także polskie morze, bo Polacy jako turyści są u nas chętnie widziani”.

Kolinda Grabar-Kitarović

W dniu 25 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie przeprowadzono finał Konkursu Wiedzy o Chorwacji z udziałem 10 najlepszych reprezentacji wyłonionych podczas pierwszego etapu przez komisję konkursową, w skład której weszli przedstawiciele Konsulatu Chorwacji w Krakowie, Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Szkołę Podstawową w Posadzie Górnej reprezentowali: Krzysztof Kasperkowicz, Ernest Kopecki, Aleksander Korobczenko, Mateusz Piwowar i Jan Telega. Wskutek żmudnych przygotowań dogłębnie poznali historię Chorwacji, geografię tego kraju, gospodarkę, opartą na turystyce i rolnictwie. Zgłębiali tajniki ustroju politycznego, posiedli wiedzę na temat kultury i tradycji chorwackiej, a także muzyki i sportu. Każdy z uczestników miał za zadanie rozwiązać test złożony ze 100 pytań, które gruntownie sprawdzały ich wiedzę.

Pytano miedzy innymi o to, który chorwacki sportowiec zdobył najwięcej medali olimpijskich, ile parków narodowych utworzono na terenie Chorwacji, jak nazywa się obecny prezydent kraju, co symbolizuje godło państwa, z jakiej wyspy pochodzi marmur, z którego wybudowano Biały Dom w Waszyngtonie etc. Po ocenie wszystkich prac zsumowano wyniki każdej reprezentacji. Uczniowie z Posady Górnej zajęli w wielkim finale wysokie 2. miejsce w województwie podkarpackim. Gratulujemy sukcesu! Opiekunem merytorycznym grupy był Pan Waldemar Kilar.