• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Młodziczki UKS-u Handball Posada Górna mistrzyniami województwa podkarpackiego w sezonie 2018/2019! Urszula Rogula królem strzelców ligi!

Drugi raz w historii szczypiornistki Handballu Posada Górna zdobyły 1. miejsce w województwie w rozgrywkach podkarpackiej ligi w kategorii młodziczka. Dziewczęta zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie rozgrywek wygrały wszystkie swoje mecze bardzo wysoko. W każdym meczu zawodniczki Posady Górnej pokazały kto rządzi na boisku, nie pozostawiając rywalkom żadnych szans na zwycięstwo. Pewnie pokonały wszystkie drużyny w rozgrywkach zapewniając tym samym 1. miejsce i złote medale oraz awans do 1/16 Mistrzostw Polski.
Zespół Posady Górnej jako mistrz województwa podkarpackiego otrzymał prawo organizacji zawodów 1/16 Mistrzostw Polski.
Ogromny sukces odnotowała zawodniczka Handballu Urszula Rogula, która została królem strzelców całej ligi z 61 strzelonymi bramkami.

Dziewczęta po raz kolejny pokazały i udowodniły, że ciężką pracą i charakterem można walczyć z najlepszymi zespołami w województwie i w Polsce (nie posiadając pełnowymiarowej sali do piłki ręcznej), a ich umiejętności nie odbiegały od najlepszych! Zdobycie mistrzostwa województwa i możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami w Polsce dla tak małej szkoły to niesamowity wyczyn! Nabyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w dalszych latach i wpłynie mobilizująco na cały zespół.
To kolejny sukces po zdobyciu mistrzostwa województwa w rozgrywkach szkolnych i juniorce młodszej! Zdobycie potrójnej korony to ewenement w skali województwa a także kraju!
Skład mistrzowskiej drużyny: Urszula Rogula (król strzelców ligi 61 bramek) Izabella Rodzinka - kapitan drużyny, Adrianna Rodzinka, Julia Szul, Katarzyna Kluska, Katarzyna Penar, Zuzanna Różowicz, Konstancja Kenar, Judyta Bolanowska, Kornelia Potasiewicz, Diana Kolanko, Julia Przybylska, Aleksandra Rygiel, Jadwiga Władyka.
Trener: Grzegorz Argasiński.
Gratulacje dla zespołu i trenera!