• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie autorskie z Panią Renata Piątkowską

„Najważniejsze w życiu jest dobro”.

Irena Sendler

Dnia 23 maja 2019 roku uczniowie klas szóstych pod opieką Pań: Anny Bałuki i Jolanty Pietruszki, udali się do Kina „Sokół”. Celem wyjścia było spotkanie z Panią Renatą Piątkowską, znaną i popularną autorką książek dla dzieci i młodzieży oraz Panią Malwiną Kożurno – lektorką jej twórczości. W zdarzeniu uczestniczyli rówieśnicy z terenu Gminy Rymanów. Organizatorem wizyty tej poczytnej autorki była Pani Monika Rygiel, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rymanowie. Na wstępie przedstawiła bogaty dorobek twórczy, liczne nagrody i tytuły zaproszonego gościa. Autorka rozpoczęła od zaprezentowania sylwetki niezwykłej kobiety Ireny Sendlerowej – bohaterki z czasów II wojny światowej. W swym przekazie wiele uwagi poświęciła na to aby wiarygodnie oddać tragizm sytuacji, w jakiej znaleźli się Polacy i Żydzi w czasie II wojny. Pani Malwina przeniosła słuchaczy do warszawskiego getta, pokazała dramatyczne położenie dzieci, którym wojna odebrała szanse na wesołe, szczęśliwe dzieciństwo.

Zaprezentowała Szymona Baumana – bohatera książki pt. „Wszystkie moje mamy”. W bardzo sugestywny, plastyczny sposób, nakreśliła atmosferę grozy, rozpacz zatroskanych matek o życie swoich dzieci, pożegnania - być może na zawsze. Przekaz Pani Renaty Piątkowskiej został odebrany z wielkim zainteresowaniem młodych słuchaczy. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród laureatom konkursu „Kartka z kalendarza Ireny Sendler”, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna. Uczennica naszej szkoły – Aleksandra Hanus z klasy 7a zajęła w nim 1. miejscegratulacje!
Uczniowie mieli możliwość zakupu książek i zdobycia dedykacji od autorki. To była wspaniała lekcja historii, czas refleksji i zadumy nad tym jak koszmar wojny wpłynął na ludzkie losy.