• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukcesy w Powiatowym Konkursie Historycznym „Żołnierze wyklęci na Podkarpaciu – bohaterowie nieznani”

„Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać”.

Witold Pilecki

W dniu 28 maja 2019 roku w ramach obchodów Dnia Patrona w Zespole Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Iwoniczu odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Historycznego pn. „Żołnierze wyklęci na Podkarpaciu – bohaterowie nieznani”. Pierwszoplanową rolę w gronie laureatów odegrali uczniowie naszej szkoły. Spotkanie otworzył dyrektor Pan Leszek Zajdel, który przywitał uczniów oraz ich opiekunów. Zwrócił uwagę na doniosłą rolę wychowania patriotycznego współczesnej młodzieży. Temu miało także służyć propagowanie turnieju w środowisku lokalnym. Po ciekawym programie artystycznym głos zabrała Pani Elżbieta Zajdel, organizatorka wydarzenia, która odczytała protokół jury. W kategorii multimedialnej laureatem 1. miejsca został Krzysztof Kasperkowicz z klasy 7a. Uczeń stworzył bardzo interesującą prezentację pt. „Władysław Gurgacz ps. „Sem” – kapelan niezłomnych w służbie Kościoła i ojczyzny”.

Opatrzył ją wnikliwym komentarzem oraz bogatym materiałem fotograficznym. Zaszczytne miano laureatów konkursu otrzymali również: Filip Cisek z klasy IIIB za pracę „Kazimierz Człowiekowski ps. „Niemsta” – niezłomny bohater Podkarpacia” oraz Maria Przybyła, również z klasy IIIB, za prezentację „Draża Sotirović – Serb o polskim sercu”. Ich projekty także zwróciły uwagę jurorów. Uczniowie za swe prace zostali wyróżnieni. Uroczystość uświetnił swą obecnością Pan Jan Pelczar – starosta Powiatu Krośnieńskiego. Wszyscy nagrodzeni przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara. Gratulujemy sukcesu!