• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nie wyrzucamy plastikowych nakrętek!

„Każda pomoc jest lepsza od stu rad”.

Zbieramy te nakrętki, które zostają nam po wodzie mineralnej, napojach, sokach, butelkach z chemią gospodarczą i kosmetykami. Jedna osoba nie mogłaby zdziałać wiele, ale cała społeczność szkolna może wesprzeć zakup wózka inwalidzkiego czy rehabilitację dla osoby chorej. Wyszliśmy z założenia, że zakrętka to jest coś, co każdy ma w domu. Przy okazji segregujemy śmieci. Pomagamy przyrodzie i chorym osobom, realizując dwa cele w jednej inicjatywie.
W tę pożyteczną akcję postanowiliśmy wprowadzić odrobinę rywalizacji. Na początku roku szkolnego ogłosiliśmy konkurs. Nadszedł czas na podsumowanie, która klasa zgromadziła najwięcej nakrętek w przeliczeniu na jednego ucznia. Zebrane korki były pod koniec każdego miesiąca odbierane i ważone przez dziewczęta z klasy 7b.

Poniżej przedstawiamy wyniki zbiórki uzyskane przez poszczególne klasy:

Klasa

Ilość (kg)

Ilość na jednego ucznia (kg/os.)

1a

14,90

0,70

1b

6,80

0,40

2a

30,55

2,20

2b

9,60

0,70

3a

33,75

2,25

4a

11,95

1,00

4b

9,25

0,40

5a

17,65

1,20

5b

19,20

0,70

6a

20,90

1,40

6b

28,20

1,20

7a

59,95

2,70

7b

17,80

1,00

8a

31,00

1,50

III a

30,04

2,00

III b

3,65

0,20

Suma:

345,20

 

Cieszy fakt, że żadna klasa nie pozostała obojętna. Zwyciężyła klasa 7a, która zebrała 2,70 kg/os, 2. miejsce – klasa 3a, 3. miejsce – klasa 2a.
Nakrętki są tak cenne, bo są wykonane z czystego polimeru PET, podczas gdy butelki zrobione są z plastiku o innym składzie. To ważne, bo nakrętki dużo łatwiej poddać recyklingowi, a to oznacza, że proces sam w sobie jest tańszy i bardziej opłacalny. Nakrętki z czystego polietylenu bez problemu zamienia się w specjalny granulat. Z niego można szybko robić następne plastikowe korki, opakowania, a nawet rury PCW. Zbieranie nakrętek stało się już tradycją w naszej szkole. Wśród potrzebujących znalazł się tym razem Pan Dominik z Odrzechowej.
Koordynatorami akcji były Panie: Edyta Krukar i Urszula Koźma.