• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pożegnalne spotkanie w klasie 3a

W dniu 18 czerwca 2019 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się ostatnie spotkanie uczniów klasy 3a, ich rodziców oraz wychowawczyni Urszuli Koźmy. Uroczystość zorganizowana została z okazji Dnia Mamy i Taty oraz zakończenia trzyletniego etapu edukacji. Pierwsza część programu artystycznego dedykowana była rodzicom. Zebrani z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali wierszy – „O Tobie Mamo, o Tobie Tato” – układanych przez trzecioklasistów. Twórczość literacka dzieci wywołała podziw, radość i uśmiech na twarzach gości. Dopełnieniem stały się rytmiczne piosenki i wesołe scenki. Druga część rozbrzmiewała pod hasłem „Wspomnień czar”. Tańce, muzyka, śpiew, humor, świetna zabawa na długo pozostaną w pamięci wszystkich. Dzieci zachwycały talentami: aktorskimi, wokalnymi, tanecznymi i literackimi. Był też czas na podsumowanie osiągnięć uczniów, wspomnienia, podziękowania, wzruszenia, rozmowy przy kawie i ciastku.
Serdecznie dziękuję rodzicom i dzieciom za miłe pożegnanie, ciepłe słowa i wspólnie spędzone chwile.

wychowawczyni klasy Urszula Koźma