• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wystawa „Niezłomni i charyzmatyczni kapłani”

„Wiara, nadzieja i miłość każą szukać nie tyle tego, co w doczesnym życiu jest dobre i ważne, ale przede wszystkim tego, co jest ponadczasowe i wieczne, co dotyczy zbawienia”.

Adam Szal

W dniu 7 marca 2022 roku została w holu głównym szkoły otwarta wystawa tematyczna, prezentująca w formie plakatów sylwetki duchownych jako orędowników walki o wolność, sprzeciwiających się reżimowi komunistycznemu w Polsce. Pan Waldemar Kilar, twórca wystawy, przygotował biogramy dziesięciu charyzmatycznych kapłanów, którzy nie godzili się sowietyzację Polski w latach 1944-1963. Młodzież szkolna poznała tragiczne losy Władysława Gurgacza – niezłomnego jezuity, kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, zastrzelonego przez ubeków w Krakowie po pokazowym procesie, Władysława Findysza – męczennika reżimu komunistycznego, inwigilowanego i więzionego przez służby bezpieczeństwa, Ignacego Tokarczuka – bezkompromisowego hierarchy Kościoła, wspierającego opozycję demokratyczną, budowniczego aż 430 świątyń w diecezji przemyskiej, Stanisława Domańskiego – kapłana walczącego o Polskę biało – czerwoną, zastrzelonego przez komunistów,

Antoniego Baraniaka – bliskiego współpracownika Prymasa Tysiąclecia, wielokrotnie przesłuchiwanego i torturowanego, Pawła Komborskiego – księdza pod specjalnym nadzorem, członka Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, Hilarego Jastaka, zwanego Królem Kaszubów – inwigilowanego i aresztowanego, wspierającego strajki na Wybrzeżu, Jana Piotra Stępnia – powstańca warszawskiego i więźnia politycznego, odsiadującego wyrok więzienia we Wronkach, Stefana Niedzielaka – orędownika prawdy o Katyniu, zabitego przez SB, Rudolfa Marszałka – bohatera straconego przez komunistów. Plakaty opatrzono dziesiątkami archiwalnych zdjęć, przedstawiających sylwetki kapłanów, miejsca i formy ich upamiętnienia oraz dokumenty.
W czasach PRL-u kapłani formowali całe pokolenia Polaków i wskazywali, że wolność jest najwyższą wartością. Nieśli posługę sakramentalną i wspierali duchowo. Celebrowali msze święte w intencji Ojczyzny, wygłaszali płomienne, krzepiące kazania, towarzyszyli ludziom podczas strajków i demonstracji, byli internowani, więzieni i prześladowani, a także mordowani z nienawiści do Kościoła katolickiego. Udzielali schronienia działaczom antykomunistycznym, użyczali pomieszczeń parafialnych twórcom prasy podziemnej i autorom niezależnych koncertów, spektakli i wykładów. Wspierali swych rodaków w wymiarze duchowym, materialnym i organizacyjnym. Inspiracją do zorganizowania ekspozycji były obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.