• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Jakub Szul w gronie laureatów Krośnieńskiego Konkursu Literackiej Twórczości Młodzieży

„W końcu nie jest wielkim sekretem ani literackim, ani egzystencjalnym fakt, iż mówić umieją wszyscy, natomiast zapisać swe mówienie mało kto potrafi”.

Jerzy Pilch

W dniu 6 czerwca 2023 roku w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Krośnieńskim Konkursie Literackiej Twórczości Młodzieży, zorganizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna i Starosty Powiatu Krośnieńskiego. Kolejny raz wielki sukces na niwie literatury odniósł Jakub Szul z klasy 6a, który za błyskotliwe opowiadanie pt. „(Nie)szczęścia chodzą parami” otrzymał wyróżnienie. Brawa! Uczeń pracował pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.
Konkurs odbywał się w dwu kategoriach wiekowych: adresowany był dla uczniów klas 4-8 ze szkół podstawowych oraz klas 1-4 szkół ponadpodstawowych.

Nagrody przyznano odrębnie dla poezji i prozy. Jury w składzie: Joanna Jagiełło, Dorota Patejko, Mariusz Kalandyk oceniło 106 prac, nadesłanych przez uczniów z 29 szkół z terenu województwa podkarpackiego.
Konkurs miał na celu propagowanie wśród młodzieży zainteresowania czytelnictwem i literaturą, promowanie literackiej wrażliwości i wyobraźni oraz pogłębionego odbioru poezji i prozy, wreszcie – wspieranie i kreowanie talentów literackich oraz zachęcenie młodzieży do podejmowania prób literackich i dzielenia się swoją twórczością. Turniej literacki został realizowany w ramach projektu „Biblioteka – miejsce spotkań twórczych!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczysty finał uświetniła swym występem Natalia Kwiatkowska.