• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Drugoklasiści w Izbie Regionalnej w Posadzie Górnej

„Ocalić od zapomnienia …”.

W dniu 17 maja 2024 roku uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą wybrali się na wycieczkę do Izby Regionalnej w Posadzie Górnej. Wyprawie przewodniczył Pan Jan Tomkiewicz – pedagog, artysta malarz, współautor map po Beskidzie Niskim, przewodnik górski, miłośnik regionu. Dzieci z ciekawością słuchały opowieści związanych z historią naszej miejscowości. Obejrzały też dawne wyposażenie izby mieszkalnej, przedmioty codziennego użytku, narzędzia rolnicze i rzemieślnicze, pamiątki sakralne, stare fotografie i dokumenty związane z przeszłością Posady Górnej. Niemałym zainteresowaniem cieszył się kącik poświęcony Patronce szkoły – hrabinie Annie z Działyńskich Potockiej. Ze szczególną uwagą oglądały również sprzęt audiowizualny, urządzenia gospodarstwa domowego, meble i telefony z czasów PRL-u.

Wyjście do naszego małego muzeum było piękną lekcją patriotyzmu, dzięki któremu uczniowie poznali historyczne i kulturowe bogactwo naszej małej ojczyzny.
Wyrazy uznania dla Grupy Odnowy Wsi z Posady Górnej – twórców Izby Regionalnej otwartej 21 października 2019 roku.
Warto podkreślić, iż izba mieści się w adoptowanych na ten cel pomieszczeniach poddasza domu ludowego. Projekt zrealizowany został z budżetu Województwa Podkarpackiego i Gminy Rymanów.
Zachęcamy do zwiedzania!