• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Fizyka to nie czarna magia

„Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia.
Doświadczenie jest produktem rozumu".

Immanuel Kant

Na podstawie wiedzy fizycznej można wyjaśnić zjawiska zachodzące w otaczającym nas świecie. O tym przekonali się uczniowie klas siódmych i ósmej, którzy w dniach 22 i 24 maja 2024 roku pod okiem nauczycielki fizyki – Pani Edyty Krukar przeprowadzili pokaz doświadczeń z wielu dziedzin fizyki. Okazało się, że nie trzeba mieć naukowego laboratorium, aby wykonać ciekawe eksperymenty.
Fizyka jest uznawana za bardzo trudny przedmiot. Najstarsi uczniowie naszej szkoły obalili ten stereotyp. Pokazali, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Swoją wiedzą podzielili się z kolegami z klas 1-3, którzy z wielką uwagą obserwowali prezentowane doświadczania m. in. z mechaniki klasycznej czy elektrostatyki.

Celem pokazów było poszukiwanie młodych talentów, popularyzacja nauk przyrodniczych, zachęcenie uczniów do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów i obserwowania zjawisk fizycznych w otaczającym świecie, pokazanie, że fizyka to nie czarna magia i można się nią bawić. Wszyscy zgromadzeni zgodnie stwierdzili, że eksperymentowanie to jeden z ciekawszych sposobów uczenia.